بهترین شهرهای دانشجویی اروپا

بهترین شهرهای دانشجویی اروپا
  • ۳۰ / بهمن
  • ۱۳۹۸

بهترین شهرهای دانشجویی اروپا

اروپا با اختلاف یکی از بهترین نواحی در دنیا برای تحصیل در خارج از کشور می باشد.انتخاب کشور مناسب و حتی شهر مناسب برای تحصیل و زندگی در اروپا می تواند دشوار باشد. هر کشور مظاهر و فرهنگ خاص خود را دارد و در این زمان گزینه ها برای انتخاب نامحدود به نظر می رسند.بهتر است شهری را که برای ادامه تحصیل خود انتخاب می‌کنید که با سلیقه‌ها و علایق شما خیلی بیگانه نباشد. علاوه برآموزش و پیشرفت تحصیلی، باید فعالیت‌ها و سرگرمی‌هایی نیز برای گذراندن اوقات آزاد خود داشته باشید.زبان تدریس در دانشگاه، ممکن است به انگلیسی یا زبان محلی آن شهر باشد. هم‌چنین ساکنان یک شهر ممکن است به چند زبان یا فقط به زبان محلی تسلط داشته باشند. به همین دلیل آگاهی از شرایط، نگرش کاملی درمورد نحوه‌ی تحصیل و زندگی آینده در شهر تحصیلی به شما خواهد داد.قاره‌ی اروپا همواره مقصد تحصیلی بسیاری از دانشجویان بوده است. شهرهای دانشجویی بسیاری در اروپا وجود دارند. بیشتر این شهرها موقعیت‌های تحصیلی عالی برای دانشجویان پذیرفته شده فراهم می‌کنند. هم‌چنین، اغلب دانشگاه‌های اروپایی علاوه بر ارائه‌ی کیفیت بالای آموزشی شرایط و امکانات رفاهی را برای دانشجویان فراهم می‌کنند. 

1-لندن

درست است که این شهر یکی از گران‌ قیمت‌ترین شهرهای دنیا بوده و همواره بارانی است، اما هیچ شهر دیگری به اندازه‌ی لندن، با کیفیت‌ترین خدمات آموزشی و تجربه‌های دانشجویی خارق العاده را ارائه نمی‌دهد. با انتخاب یکی از ۱۷ دانشگاه لندن اوقات بسیار خوشی را حین تحصیل سپری خواهید کرد. این شهر از لحاظ کیفیت آکادمیک و آموزشی دارای رتبه‌ی اول جهان است.

به عنوان بزرگترین شهر در اروپا، لندن با اختلاف بسیار بیشتری تنوع فرهنگی را در خود دارد. شما میتوانید هر گونه غذابا فعالیتی که قادر به تصورش هستید را در این مادر شهر بزرگ بیابید. هر بخش فرهنگ و احساس خاص و متفاوت خود را دارد. هیچ فردی به تنهایی نمی توانید تمام تجاربی که این شهر به مردمش هدیه می دهد را اکتشاف کند.از نظر دانشگاهی مقدار بسیار کثیری از دانشگاه های معتبر و دامنه ی بزرگی از رشته ها و دوره های تحصیلی به زبان انگلیسی برای انتخاب در دسترس می باشد. این شهر که به خاطر شب های زیبا، غذاهای خوشمزه و دلپذیر، پارک های باشکوه و موزه هایی با آثار بی نظیر معروف شده است، هرگز شما را کسل نخواهد کرد.

 2-پاریس

ممکن است کمی در ابتدا خو گرفتن با زندگی در این شهر دشوار به نظر برسد اما پاریس به شدت شما را به هیجان وا خواهد داشت. مردم، توریست ها و دانشجویان از ملت های مختلف که در حال تحصیل در پاریس هستند در خیابان های این شهر که با ساختمان های بی نظیرزیبا شده اند جمع می شوند. به عنوان یک شهر مرکزی بزرگ، پاریس خانه ی بسیاری از خارجی ها و دانشجویانی از سراسر اروپا و دیگر کشورهاست که در حال تحصیل در پاریس هستند. شما هیچ مشکلی در ایجاد ارتباط با مردم از ملت های گوناگون و ارتباط با آن ها هنگامی که در حال تحصیل در پاریس هستید پیدا نمیکنید.به عنوان یکی از پر طرفدارترین مقاصد تحصیلی در اروپا، پاریس کمپانی ها و برنامه های زیادی دارد که با ارايه ی دوره های تحصیلی این شهر را نه تنها به محلی زیبا برای زندگی دانشجویان تبدیل کرده است، بلکه دوره های آموزشی غنی نیز به آن ها ارايه خواهد داد. این شهر بی شک یکی از بهترین شهر های اروپا برای تحصیل است.

۱۸ دانشگاه بین‌المللی پاریس دارای رتبه‌بندی جهانی هستند. دانشگاه ENS پاریس یکی از بهترین دانشگاه‌های این شهر است. پاریس دانشگاه‌های عالی بسیاری دارد. بنابراین خالی از انتظار نیست که این شهر همراه با سئول، از لحاظ کیفیت موسسه‌های آکادمیک در رتبه‌ی دوم قرار دارد.

3-مونیخ

مونیخ بهترین شهر دانشجویی آلمان به شمار می‌آید. این شهر دارای جاذبه‌های فرهنگی بسیاری است. سالانه توریست‌های بسیاری برای تماشای فستیوال‌ها به این شهر سفر می‌کنند. این شهر که دارای رتبه‌ی ۶ جهانی است، امکان تحصیل رایگان را در دانشگاه‌های ملی برای دانشجویان فراهم می‌کند.دو دانشگاه برتر مونیخ، یعنی دانشگاه فناوری مونیخ و دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ، دو مقصد تحصیلی عالی و پرطرفدار هستند. باید بدانید که زندگی در شهر مونیخ هزینه‌های بیشتری نسبت به‌ سایر شهرهای آلمان دارد؛ اما با این حال و با وجود هزینه‌های دانشجویی بسیار بالا هنوز هم در سال جاری توانست جزء محبوب‌ترین و بهترین شهرهای دانشجویی جهان انتخاب شود. به‌ یاد داشته باشید که شهر مونیخ یک جاذبه توریستی سرگرم کننده است که در میان قدرت‌مندترین اقتصادهای شهری آلمان با کمترین نرخ بیکاری قرار دارد. به‌ همین دلیل هم است که شهر مونیخ رتبه پنجم ماندگاری پس از فارغ التحصیلی دانشجویی را به‌ خود اختصاص داده است.

4-استکهلم

پایتخت کشور سوئد یکی از بزرگ‌ترین شاخص‌های محبوبیت زندگی دانشجویی را به‌ خود اختصاص داده است. استکهلم  بیش از شصت مکان دیدنی و جالب توریستی دارد  و همین امر باعث شده است که این شهر در میان بهترین شهرهای دانشجویی جهان باشد. استکهلم به‌ دلیل داشتن حقوق برابر در میان تمام اقشار جامعه، مدرنیته و تحمل بالای مردمش بسیار محبوب است. متاسفانه زندگی دانشجویی در شهر استکهلم ارزان نیست. اگرچه دانشجویان اتحادیه‌ی اروپا نیازی به‌ پرداخت هزینه‌های تحصیل ندارند، اما باید بدانید یکی از بالاترین هزینه‌های تحصیلی در این شهر پرداخت می‌شود، در عین حال باید مطمئن باشید با وجود قیمت‌های بالا این شهر ارزش زندگی دانشجویی را دارد

5-برلین

به عنوان مرکز قوی ترین اقتصاد اروپا، برلین مهم های زیادی را در خود جای داده است. به عنوان شهری که به خاطر گذشته ی تاریخی اش شناخته شده است، مکان های زیادی در این شهر وجود دارد تا فرد را در تاریخ غنی آلمان و در ابعاد بزرگتر، اروپا، غرق کند. گذشت زمان این مکان را به شهری خاص و به طور غیر قابل باوری جذاب تبدیل کرده است. برلین انتخابی عالی برای دانشجویان بین المللی به سبب تنوع و گستره ی بالای مناظر و فعالیت هایش است. برلین به هر فرد فعالیت خاص خودش را ارائه می دهد.تحصیل در بیشتر دانشگاه‌های ملی آلمان رایگان و بدون پرداخت شهریه است. برلین علاوه بر یک مقصد تحصیلی، شهری با جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی بسیار است. این شهر قبلاً به وسیله‌ی دیوار برلین جدا شده بود و هم اکنون برای دانشجویان رشته‌ی تاریخ و رشته‌های مربوطه مقصد تحصیلی جذابی به شمار می‌آید. شهر برلین برای دانشجویان بازرگانی نیز بسیار مناسب است.یکی از سه دانشگاه برتر برلین، دانشگاه هامبولدت برلین است که شهرت فراوانی دارد. همان‌طور که قبلاً ذکر شد برلین یکی از ۵ شهر برتر دانشجویی جهان بوده است.