شهرهای مهاجرپذیر کانادا

شهرهای مهاجرپذیر کانادا
 • ۰۳ / اسفند
 • ۱۳۹۸

شهرهای مهاجرپذیر کانادا

برترین دلایل مهاجرت به کانادا

 1. امنیت بسیار بالا در کانادا
 2. کانادا کشوری مهاجرپذیر
 3. هزینه تحصیل مناسب و مدارس رایگان دولتی
 4. فرصت‌های کاری عالی
 5. آزادی بیان، اندیشه و آزادی اجتماعی
 6. اقتصاد موفق و بازار کار پر رونق
 7. خدمات درمانی دولتی و رایگان
 8. حضور برترین دانشگاه‌های دنیا در کانادا
 9. امکانات ویژه برای دریافت حقوق شهروندی کانادا
 10. امکان همراهی خانواده با متقاضی مهاجرت به کانادا
 11. کشور چند فرهنگی و چند ملیتی

 شهرهای کانادا به خاطر روند رو به پیری جمعیت و کاهش نرخ زاد و ولد به مهاجران بیشتری جهت تقویت اقتصاد خود نیاز دارند. کانادا در سال 2019 از بیش از 341 هزار مهاجر استقبال کرد؛ این رقم معادل چیزی حدود 0.9 درصد جمعیت کل کاناداست. کانادا از طریق اکسپرس انتری ، برنامه مهاجرت استانی و نیز برنامه هایی نظیر پایلوت مهاجرت آتلانتیک در حال جذب مهاجران بیشتر است.

 تورنتو (Toronto

تورنتو همچنان به استقبال از مهاجران ادامه می دهد و می توان گفت بیشترین مهاجران وارد این شهر می شوند. تورنتو سالی که گذشت از بیش از 118 هزار مهاجر استقبال کرد. ونکوور، مونترال، کلگری و ادمنتن نیز همراه با تورنتو پنج شهر برتر مهاجرپذیر کانادا را تشکیل داده اند.

شارلوت تاون (Charlottetown)

در سالی که پشت سر گذاشتیم یعنی 2019، شهر چارلوت تاون (Charlottetown) برترین شهر به لحاظ جذب مهاجر بوده است و به عبارتی برابر با 2.4 درصد جمعیت خود از مهاجران استقبال کرده است. شهر رگینا، تورنتو و ساسکاتون نیز به ترتیب در رتبه های دوم و سوم بعدی جای می گیرند.

 مناطق آتلانتیک

طی سال های اخیر چندین شهر کانادا در منطقه ی آتلانتیک این کشور، برای ارتقای توسعه اقتصادی خود از مهاجران زیادی استقبال کرده اند. شهرهای فردریکتن، هَلیفکس و مُنکتن حد اقل برابر با 1.2 درصد جمعیت خود از مهاجران استقبال کرده اند. این در حالیست که شهر گتینو واقع در منطقه از استان کبک به نام اتاوه هم بی نصیب نمانده و برابر با یک درصد جمعیت خود از مهاجران استقبال کرده است. عوامل گوناگونی باعث افزایش مهاجران در گتینوی اتاوه بوده است؛ این شهر هم از پناهندگان بیشتری استقبال کرده و هم از مهاجران کاری/اقتصادی.

 وجود دانشجویان خارجی در گتینو نیز یکی از دلایل افزایش مهاجران پایتخت کاناداست. دانشجویان خارجی بعد از اتمام درس خود از طریق اکسپرس انتری و برنامه مهاجرت استانی انتاریو اقامت دائم کانادا را دریافت می کنند. گذشته از این با توجه به تصمیم اخیر کبک مبنی بر کاهش 20 درصدی جذب مهاجر این امکان وجود دارد که مهاجران به جای کبک منطقه Ottawa-Gatineau که در مجاورت کبک قرار دارد را برای سکونت انتخاب کرده باشند.افزایش یک درصدی مهاجران در هر منطقه و حوزه قضایی کانادا از اهمیت بسیار زیادی برای این کشور برخوردار است. این سطح از مهاجرت به کانادا، ابزاری مهم برای رشد اقتصاد کانادا و نیز حفظ ثبات سیستم هایی نظیر بیمه سلامت، بیمه بیکاری یا صندوق های بازنشستگی است.طی دو دهه اخیر جمعیت کانادا بیش از یک درصد رشد داشته است و اقتصاد آن هم برابر با این رقم رشد کرده است. انتظار می رود که سهم رشد جمعیت ناشی از مهاجرت طی ده سال آینده افزایش 100 درصدی داشته باشد. این بدین معنی است که مهاجرت همچنان نقشی مهم در رشد اقتصادی کانادا ایفا خواهد کرد.  

اگر شما هم مایل به مهاجرت به کانادا هستید و نمی دانید از کجا باید شروع کنید، با همکاران ما در اویزا وان پلاس تماس بگیرید تا کارشناسان ما مناسبترین روش مهاجرت با توجه به شرایطتان را به شما نشان دهند.