تحصیل در اسپانیا

تحصیل در اسپانیا

۲۶/تیر/۹۸


تحصیل در اسپانیا

کشور اسپانیا یکی از اعضای شینگن است که شما با تحصیل در آن امکان سفر و دسترسی به تمام کشور های اروپایی بدون ویزا را خواهید داشت. از مزایای تحصیل در اسپانیا امکان گرفتن بورسیه های تحصیلی در مقاطع تکمیلی کارشناسی ارشد و دکتری و همینطور امکان کار کردن در اسپانیا پس از اتمام تحصیل و هزینه های کم تحصیل در اسپانیا است.

چه در دانشگاه های دولتی و چه در دانشگاه های خصوصی “تحصیل در اسپانیا” هم به زبان اسپانیایی و هم انگلیسی امکان‌پذیر است. همچنین دانشجویان اجازه کار حین تحصیل در اسپانیا را دارند.

بیش از ۷۰ دانشگاه در سراسر اسپانیا وجود دارد که از میان آن‌ها ۵۰ دانشگاه دولتی و دیگر دانشگاه‌های آن خصوصی می‌باشند. اکثر این دانشگاه‌ها در شهرهای مادرید، بارسلونا و والنسیا واقع ‌شده است.

اسپانیا

یکی از کشور های عضو اتحادیه اروپاست که در جنوب غربی اروپا واقع شده است. پایتخت این کشور شهر مادرید است. این کشور در شبه جزیره ی ایبری قرار دارد و یکی از بزرگترین کشور های این شبه جزیره است. از دیگر کشور های این شبه جزیره، پرتغال و آندورا است. این کشور در همسایگی فرانسه و پرتغال قرار دارد که پس از فرانسه بزرگترین کشور غرب اروپا و پنجاه و یکمین کشور بزرگ جهان است. کشور اسپانیا از شرق با دریای مدیترانه و از غرب شمال با اقیانوس اطلس مجاور است. فوتبال این کشور و همینطور لیگ باشگاهی آن با نام لالیگا بسیار معروف و دوسداشتنی است تیم های بارسلونا و رئال مادرید از تیم های بزرگ جهان محسوب می شود.

اسپانیا کشوری مستقل و از اعضای اتحادیه اروپا است. این کشور در شبه جزیره ایبری در جنوب غربی اروپا قرار دارد. سرزمین اصلی اسپانیا از جنوب و شرق با دریای مدیترانه و جبل الطارق، از شمال و شمال شرق با فرانسه، آندورا و خلیج بیسکای و از غرب و شمال غرب با پرتغال و اقیانوس اطلس هم مرز است. مرز اسپانیا با پرتغال (به طول ۲۱۲۱ کیلومتر) طولانی ترین مرز یکپارچه در اتحادیه اروپا است.

جغرافیای اسپانیا
کشور پادشاهی اسپانیا با مساحت ۵۰۵.۹۹۰ کیلومتر مربع، پنجاه و یکمین کشور جهان و دومین کشور اتحادیه اروپايی بعد از فرانسه به لحاظ مساحت به شمار می آید. این کشور در کناره های دریای کان تابریا (در شمال) اقیانوس اطلس (در غرب) و دریای مدیترانه (در شرق و جنوب) مجموعاً 5755 کیلومتر ساحل دارد. آب و هوا در شمال اسپانیا معتدل بوده و بخشهای مرکزی، جنوبی و شرقی دارای آب و هوای مدیترانه ای می‌باشد.

اقتصاد
اسپانیا بزرگترین تولید کننده روغن زیتون جهان است. اسپانیا در سال ۲۸۹۱ به جرگه کشورهای اتحادیه اروپا پیوسته است. اسپانیا کشوری توسعه یافته است و نهمین قدرت اقتصادی دنیا و پنجمین قدرت اقتصادی اروپا محسوب می‌شود.

مذهب
اغلب مردم این کشور کاتولیک هستند.

اقامت و زندگی در اسپانیا
این کشور از اعضای اتحادیه اروپایی و نیز عضو کشورهای پیمان شنگن است. داشتن اقامت دانشجویی در این کشور شما را قادر می سازد تا بدون ویزا و کنترل گذرنامه به اکثر کشورهای اروپایی سفر کنید. اسپانیا یکی از مرفه ترین، امن ترین و زیباترین کشورهای جهان است که علاوه بر استانداردهای بسیار بالا از نظر سطح زندگی و آسایش مردم، یکی از پرجاذبه ترین کشورهای جهان برای گردشگران به شمار می آید.

 

.

 

اسامی ۱۱ دانشگاه اسپانیا که در رتبه بندی جهانی QS رتبه مناسبی را به خود اختصاص داده است:

Universitat de Barcelona

Universidad Autónoma de Madrid

Universitat Autónona de Barcelona

Complutense University of Madrid

University of Navarra

Uiversitat Politècnica de Catalunya

Universidad Carlos III de Madrid

Universitat Pompeu Fabra

Uiversitat Politècnica de Valencia

Uinversidad de Zaragoza

Uiversitat Politècnica de Madrid

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا شامل موارد زیر است :

  • ارائه نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر در اسپانیا که الزاما باید مهر و امضا شده باشد
  • ارائه مدارک شناسایی مثل شناسنامه و پاسپورت به صورت ترجمه شده جهت اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا
  • ارائه نامه ای مبنی بر اعتبار بیمه مسافرتی شینگن شخص متقاضی به میزان ۳۰۰۰۰ یورو
  • ارائه تمام سوابق تحصیلی شخص متقاضی برای اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا
  • نکته قابل توجه جهت اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا این است که باید ارائه تمام سوابق تحصیلی و مدارک به صورت ترجمه شده به زبان اسپانیایی و مهر تایید شده توسط دادگستری باشد.
  • ارائه مدارک پزشکی مبنی بر صحت جسمی برایتحصیل در اسپانیا
  • ارائه نامه ای مبنی بر عدم سوء پیشینه از اداره آگاهی
  • ارائه مدارک فرد متقاضی مبنی براقامت در اسپانیا یعنی کپی اجاره نامه اپارتمان و یا خوابگاه و یا هتلی که برای اقامت رزرو کرده است.

دروس دانشگاهی کشور اسپانیا به دو زبان انگلیسی و اسپانیایی تدریس می شوند. متقاضیان به اخذ پذیرش تحصیلی به زبان اسپانیایی، می بایست مدارک دال بر تسلط به این زبان را قبل از ورود به دانشگاه کسب نمایند. گفتنی است کشور اسپانیا مجوز یادگیری زبان اسپانیایی را در کشور اسپانیا به دانشجویان اعطا نمی نماید.افرادی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارند می بایستی مدرک آیلتس ۶ یا ۶/۵ را به دانشگاه ارائه دهند.

هزینه تحصیل در دانشگاه های اسپانیا در مقطع کارشناسی در هر سال تحصیلی در حدود ۶۸۰ تا ۱۲۸۰ یورو می باشد. البته این هزینه ها در دانشگاه های دولتی اسپانیا می باشد که هزنیه تحصیل در دانشگاه های خصوصی این کشور در مقطع لیسانس در حدود ۵٫۵۰۰ تا ۱۸٫۰۰۰ یورو در سال متغیر می باشد.

هزینه تحصیل در مقطع ارشد و دکترا در دانشگاه های دولتی اسپانیا ۲۲ تا ۳۶ یورو در سال متغیر می باشد. هرینه تحصیل در مقاطع ارشد و دکترا در دانشگاه های خصوصی اسپانیا در حدود سالیانه ۲۱۰۰ تا ۳۴٫۰۰۰ یورو می باشد.

 هزینه های زندگی شامل تمامی هزینه های خورد و خوراک و رفت و آمد و محل اسکان می باشد که در حدود ۸۰۰ الی ۱۲۰۰ یورو در ماه میباشد.البته با اخذ بورسیه تحصیلی افراد می توانند بخشی از این هزینه ها را پوشش دهند.

افرادی که برای ادامه تحصیل در اسپانیا اقدام نموده اند و متاهل هستند اجازه همراه را به صورت همزمان ندارند و فرد بایستی وارد این کشور شوند و بعد از ۳الی ۶ماه درخواست الحاق خانواده را به اداره مهاجرت اسپانیا دهند.در طول تحصیل افراد می توانند به صورت پاره وقت از ۱۰الی ۳۰ ساعت مشغول به کار شوند که در حدود ۸الی ۱۰ یورو در آمد دارند که با این اجازه کار پارت تایم در حدود ۴۰% هزینه ها را می توانند پوشش دهند.

مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ

همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)