تحصیل در استرالیا

تحصیل در استرالیا

۲۶/تیر/۹۸


هر روز تعداد بیشتری از دانش آموزان تصمیم می‌گیرند که از کشورهای سراسر جهان برای تحصیل به استرالیا بروند. این کشور به سرعت در حال تبدیل‌شدن به یکی از مقصدهای پرطرفدار برای تحصیل در خارج از کشور است و از طرف بسیاری از مشاوران نیز توصیه می‌شود. در ادامه برخی از مزایایی که دانشجویان در این کشور از آن بهره‌مند هستند را بررسی می‌کنیم.

 

سؤال: شرایط تحصیل در استرالیا چیست؟

پاسخ: برای شرکت در بیشتر دوره‌های کارشناسی باید حداقل دیپلم دبیرستان از یک مدرسه استرالیایی یا معادل آن از کشور دیگر را داشته باشید که معدل کل قابل قبولی داشته باشد. برای پاسخگویی به سؤالاتتان و جهت مشاوره اولیه رایگان با ما تماس بگیرید

سؤال: هزینه تحصیل در استرالیا چقدر است؟

پاسخ: شهریه‌ی دریافتی با توجه به دانشگاه و رشته و مقطع تحصیلی از 15000 تا 35،000 دلار متغیر است. هزینه‌ی تحصیل همچنین می‌تواند بر اساس عوامل دیگری مانند خوابگاه دانشجویی، هزینه‌های بیمه و غیره متفاوت باشد. برای اطلاع بیشتر از هزینه‌های تحصیل در استرالیا، با مشاورین آموزش ما تماس بگیرید

سؤال: آیا برای تحصیل در استرالیا باید در آزمون آیلتس شرکت کنم؟

پاسخ: بله، اکثر دانشگاه‌های استرالیا از شما انتظار دارند که نتایج آیلتس، تافل یا سایر آزمون‌های معادل را ارائه دهید تا مهارتتان در زبان انگلیسی ثابت شود؛ اما ممکن است برخی از دانشگاه‌های غیرانتفاعی چنین قانونی نداشته باشند.

سؤال: OSHC چیست؟

پاسخ: پوشش خدمات بهداشتی برای دانشجویان بین‌المللی (OSHC) نوعی بیمه اجباری برای اخذ ویزای دانشجویی شما است. پوشش بیمه برای کل مدت اقامت شما در کشور اجباری است و باید حق بیمه را ابتدا به‌صورت کامل بپردازید.

کیفیت بالای آموزش

 • استرالیا بیشترین تعداد دانشگاه در جهان را دارد. دانشگاه‌های استرالیا به علت داشتن دانشکده‌های تخصصی، رشته‌های علمی و امکانات تحقیقاتی خود شهرت جهانی کسب کرده‌اند. برخی از بهترین تحقیقات جهان در دانشگاه‌های استرالیا انجام می‌شود. مهم‌ترین مزیت برای دانشجویانی که تحصیلات خود را در استرالیا دنبال می‌کنند، اشتغال است. مدرک تحصیلی استرالیا در سراسر جهان مورد احترام است و راهی برای یافتن شغل عالی است.

همه دروس به زبان انگلیسی تدریس می‌شود

 • یکی از مزیت‌ها برای دانشجویانی که به استرالیا می‌روند، این است که تمام دروس به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند و برای ارتباط با دیگران در محیط دانشگاه زبان انگلیسی کافی است. برخلاف کشورهایی مانند فرانسه و آلمان که از دانشجویان انتظار می‌رود زبانی غیر از انگلیسی بلد باشند، دانشجویانی که در استرالیا تحصیل می‌کنند فقط باید زبان انگلیسی را بلد باشند.

یک مقصد عالی برای عاشقان ساحل

 • استرالیا مفتخر است که طولانی‌ترین ساحل جهان را دارد. دانشجویان بیشتر اوقات فراغت خود را در ساحل می‌گذرانند زیرا استرالیا زیباترین سواحل جهان را دارد. کار کردن بدون تفریح برای هیچ‌کس خوب نیست و دانشجویان هم از این قاعده مستثنا نیستند. بعد از یک روز سخت و کار کردن، رفتن به ساحل انتخاب خوبی است.

همسر/خانواده‌تان می‌توانند همراهتان بیایند

 • یکی از مهم‌ترین مزایای تحصیل در استرالیا این است که همسرتان می‌توانند شما را همراهی کند. در موارد خاص حتی والدین می‌توانند برای محافظت و رسیدگی به دانشجو همراه او بیایند. 

برخی از بهترین دانشگاه‌های جهان در استرالیا قرار دارند. در زیر فهرستی از دانشگاه‌های برتر استرالیا را مشاهده می‌کنید.

دانشگاه ملبورن (University of Melbourne)

 • دانشگاه ملبورن که در سال 1853 تأسیس شد، یکی از اولین دانشگاه‌های استرالیا است. این دانشگاه دارای 42000 دانشجو است که حدود 30 درصد آن‌ها از کشورهای دیگر آمده‌اند. این دانشگاه بیش از 6000 استاد دارد که دروس مختلفی را تدریس می‌کنند. این دانشگاه نه تنها به خاطر کیفیت آموزشی بالا بلکه به علت کیفیت فعالیت‌های تحقیقاتی‌اش به‌خودی‌خود جایگاهی ویژه به دست آورده است. تعدادی از برندگان جوایز معتبر علمی و افراد موفق از فارغ‌التحصیلان یا کادر آموزش این دانشگاه بوده‌اند.

دانشگاه ملی استرالیا (Australian National University)

 • دانشگاه ملی استرالیا که در اواخر سال 1940 تأسیس شد در ابتدا قرار بود یک مؤسسه برای تحقیقات تحصیلات تکمیلی توسط مجلس استرالیا باشد. دانشگاهی که فارغ‌التحصیلان و همچنین کادر آموزش آن جوایز نوبل زیادی را به دست آورده‌اند، یکی از بهترین انتخاب‌ها برای دانشجویان بین‌المللی است که در استرالیا تحصیل می‌کنند.

دانشگاه سیدنی (University of Sydney)

 • دانشگاه سیدنی اولین دانشگاه استرالیا است که در سال 1851 تأسیس شد. این دانشگاه تقریباً 40،000 دانشجو دارد که از بیش از یک‌صد و سی‌وچهار کشور مختلف از سراسر جهان به استرالیا آمده‌اند. این دانشگاه به عنوان تربیت‌کننده‌ی سیاستمداران آینده شناخته می‌شود و پنج نخست‌وزیر سابق در فهرست فارغ‌التحصیلان این دانشگاه هستند. این دانشگاه در سیدنی واقع شده است که سال‌ها به عنوان بهترین شهر دانشجویی در رأی‌گیری‌ها انتخاب‌شده است.

دانشگاه کوئینزلند (University of Queensland)

 • دانشگاه کوئینزلند دارای بیش از 42000 دانشجو است که از این تعداد 12000 دانشجو از کشورهای دیگر آمده‌اند. این دانشکده بیشترین درصد دانشجویان دکترا را دارد و به دلیل کیفیت بالای فعالیت‌های تحقیقاتی‌ای که در موضوعات مختلف انجام می‌دهد معروف است. این دانشگاه در لیست فارغ‌التحصیلان خود دارای شخصیت‌های مشهور زیادی از جمله دارندگان جوایز اسکار، نوبل و بزرگان ادبی است.

دانشگاه موناش (Monash University)

 • دانشگاه موناش، در شهر ملبورن استرالیا و در استان ویکتوریا واقع شده است. این دانشگاه بیش از 20،000 دانشجوی فارغ‌التحصیل در فهرست خود دارد که بسیاری از آن‌ها با ویزای دانشجویی وارد دانشگاه شده‌اند. این دانشگاه دارای مرکز آموزشگاه تحقیقاتی در شهر بمبئی است و همچنین بسیاری از دانشجویان هندی را در لیست فارغ‌التحصیلان خود دارد.

 

هنگام تحصیل در استرالیا می‌توانید کارکنید

استرالیا به دانشجویان بین‌المللی اجازه می‌دهد تا به انتخاب خودشان هم‌زمان با تحصیل، به‌صورت پاره‌وقت مشغول به کار شوند. دانشجویان در طول سال تحصیلی مجاز به 20 ساعت کار در هفته در دانشگاه و خارج از دانشگاه هستند. دانشجویان در مدت تعطیلات می‌توانند به‌صورت تمام‌وقت کار کنند

در ادامه مشهورترین بورسیه های تحصیلی استرالیا را که در اختیار دانشجویان بین‌المللی قرار می‌گیرد را بررسی می‌کنیم. بورسیه های تحصیلی استرالیا - که برای دانشجویان تمام‌وقت دوره‌ی کارشناسی و کارشناسی ارشد کشورهای درحال‌توسعه در نظر گرفته شده است - شامل هزینه شهریه، بلیت هواپیما، کمک‌هزینه سکونت، بیمه درمانی و هزینه‌های زندگی برای مدت تحصیل است

 1. جایزه‌ی تلاشگری برای دانشجویان کارشناسی ارشد: که برای دانشجویان بین‌المللی در دوره‌های تحصیلات تکمیلی یا دکتری در نظر گرفته شده است و شامل پرداخت شهریه و هزینه بیمه درمانی است
 2. بورسیه های تحقیقاتی ملبورن: که برای دانشجویان داخلی و همچنین دانشجویان پژوهشگر بین‌المللی در نظر گرفته شده است و شامل شهریه، کمک‌هزینه‌ی زندگی، کمک‌هزینه جابجایی و سکونت، بیمه درمانی، هزینه‌ی پرستاری و مرخصی بیماری است
 3. بورسیه علوم اطلاعات دانشگاه Mqquarie برای دانشجویان هندی: که برای دانشجویان هندی‌ای که در رشته‌ی علوم اطلاعات تحصیل می‌کنند در نظر گرفته شده است و شامل پرداخت شهریه تا سقف 16،000 دلاراست.
 4. بورسيه بین‌المللی کوئینزلند براي كارهاي تحصيلات تكميلي: که به دانشجویان دوره‌ی کارشناسی ارشد در دانشگاه کوئینزلند تعلق می‌گیرد و شامل پنجاه‌درصد كاهش در شهریه است.

مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ

همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


خانم تیموری
بهترین سن اقدام مهاجرت به استرالیا برای ویزای شغلی چه سنی است ؟؟

مشاوره مهاجرت و ویزا:

 بین 25 سال تا 32 سال بهترین و بیشترین امتیاز سن را میگیرد.

اقای چاوشی
هزینه هایی که بابت دستمزد وکیل باید پرداخت شود چگونه است ؟

مشاوره مهاجرت و ویزا:

 کل هزینه ها در موقع عقد قرداد مشخص و در سه مرحله دریافت می شود.

فرج زاده
برای افراد متاهل و مجرد تفاوتی برای اخد ویزای شغلی وجود دارد؟

مشاوره مهاجرت و ویزا:

خیر فقط برای افراد متاهل در صورت اینکه مدارک همسر طبق قوانین سازمان مهاجرت استرالیا ارزیابی شود .

رشیدی
امکان هست که بتوان در یک زمان واحد برای دو ویزای مختلف از کشور استرالیا اقدام کرد ؟؟؟

مشاوره مهاجرت و ویزا:

  بله این امکان هست که مثلا شما هم برای ویزای تحصیلی و هم ویزای پارتنر و هم ویزای مهارتی استرالیا هم زمان افدام کنید.