تحصیل در انگلستان

تحصیل در انگلستان

۲۶/تیر/۹۸


تحصیل در انگلستان

تحصیل در انگلستان به دلیل دانشگاه‌های معتبر در سطح جهان و نیز تنوع رشته‌ها یکی از گزینه‌‌های محبوب دانشجویان خارجی است.انگلستان پس از آمریکا دومین مقصد محبوب دانشجویان بین‌المللی برای ادامه تحصیل در خارج از کشور است . در حال حاضر، ۱۰۹ دانشگاه در کل بریتانیا وجود دارد که ۹۱ مورد از آن‌ها در انگلستان واقع شده‌ و تعدادی از آن‌‌ها در فهرست معتبرترین دانشگاه‌های جهان قرار دارند. مدارک دانشگاه‌های بریتانیا در تمام نقاط دنیا معتبر و ارزشمند هستند و طیف وسیعی از رشته‌های تحصیلی در دانشگاه‌های این کشور ارائه می‌شود.

 

چرا تحصیل در انگلستان

دومزیت تحصیل در انگلستان هزینه کمتر و درآمد بیشتر است، تنها نظام آموزشی در جهان که کوتاه ترین مسیر ممکن را برای شما فراهم میکند تا بتوانید وارد دنیای کار و فعالیت شوید نظام آموزشی انگلستان است. زمانی که دانشجویان هم دوره شما درکشورهای دیگر هنوز مشغول به تحصیل می باشند شما میتوانید وارد دنیای کار شوید این ویژگی هزینه کمتر تحصیل و با ورود به دنیای کار درآمد را برای شما به همراه خواهد داشت. در انگلستان دوره لیسانس 3 ساله ودوره فوق لیسانس 12 ماهه و دوره دکتری 3 سال می باشد. افرادی که در انگلستان تحصیل می کنند میتوانند پس از سه سال با مدرک لیسانس ، پس از 4 سال با مدرک فوق لیسانس وپس از 7 سال با مدرک دکتری وارد دنیای کار شوند. افرادی که ترجیح می دهند هر چه زودتر فرصت های شغلی مناسب را از آن خود کنند عموما دوره های تحصیلی انگلستان را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند.

 درباره انگلستان

بریتانیای کبیر از چهار ایالت انگلستان (در جنوب)، اسکاتلند (در شمال)، ولز در (جنوب غربی) و ایرلند شمالی (در شمال جزیره ایرلند) تشکیل شده است.پایتخت بریتانیا و انگلیس ،شهر لندن است و شهرهای مهم آن عبارت‌اند از: منچستر، آکسفورد ،کمبریج، برایتون ، بیرمنگام، نیوکاسل، لیدز، برادفورد، لیورپول و شفیلد. مرکز اسکاتلند شهر ادینبورو و شهر های مهم آن گلاسکو و ابردین، مرکز ایالت ویلز شهر کاردیف و مرکز ایرلند شمالی شهر بلفاست است.شایان ذکر است که هر چهار ایالت تا سال ۱۹۹۸ از نظر سیستم آموزشی زیر نظارت مجلس عوام مستقر در لندن بودند اما با تصویب لایحه جدایی ایالات و خودمختاری آنها در بعضی زمینه ها و تشکیل مجالس جداگانه، سه ایالت دیگر، قوانین جداگانه و مختص سرزمین‌های خود را تصویب کردند.

 جمعیت

جمعیت انگلستان در حدود ۶۳ میلیون نفر برآورد می شود ( انگلیس ۵۳ میلیون، اسکاتلند ۵.۳ میلیون، ویلز ۳ میلیون و ایرلند شمالی ۱.۸ میلیون نفر).

 مساحت

مساحت انگلستان نزدیک به ۲۴۵۰۰۰ کیلومتر مربع می باشد که از سواحل شمالی در اسکاتلند تا جزایر سیلی (Scilly) در جنوب غربی انگلیس امتداد یافته است.

 جغرافیا

خط طولانی ساحلی انگلستان در حدود ۸۰۰۰ کیلومتر می باشد. جغرافیای آن از بافت جنگلی و چمن زارهای سبز تا بافت کوهستانی متغیر می باشد. بلندترین کوه در انگلستان در منطقه اسکاتلند با ارتفاعی در حدود ۱۳۴۰متر واقع شده است.

 تاریخچه

تاریخچه انگلستان به 6500 سال قبل از میلاد مسیح بر می گردد. در سراسر انگلستان آثار تاریخی گوناگونی که نشان دهنده تاریخ غنی آن می باشند، از استون هنج (Stonehenge) گرفته تا کاخ باکینگهام، قابل مشاهده هستند. همچنین انگلستان بیش از ۲۸ سایت طبیعی و فرهنگی میراث جهانی یونسکو شامل شهرهای تاریخی ادینبورگ، بث، کانتربری، چستر، دورهام، آکسفورد و یورک را در خود جای داده است.

 اقتصاد

انگلستان یکی از کشورهای پیشتاز تجاری در عرصه بین الملل و رتبه اول جذب سرمایه گذاری درون اتحادیه اروپا را دارا می باشد. انگلستان یکی از ده کشور برتر تولیدکننده در سطح جهان می باشد و بزرگترین صنایع را در زمینه های زیست شناسی، تكنولوژي ارتباطات و اطلاعات و صنایع خلاقیت محور در میان کشورهای اروپایی را دارا می باشد.

 زبان

زبان رسمی در سراسر انگلستان انگلیسی می باشد ولی زبان های رسمی دیگری نظیر ویلزی و اسکاتلندی و بومی اسکاتلندی (Gaelic) وجود دارد.

 واحد پول

واحد رسمی پول انگلستان پوند استرلینگ می باشد.

 دین

دین اصلی در انگلستان مسیحیت می باشد. با این وجود انگلستان یک جامعه چند مذهبی می باشد و ادیان مختلف بطور کامل و آزادانه پذیرفته شده اند

۱. دانشگاه آکسفورد (Oxford University)

۲. دانشگاه کینگستون (Kingston University)

۳. دانشگاه منچستر (University of Manchester)

۴. دانشگاه کالج لندن (University College London)

۵. دانشگاه ساوتهمپتون (University of Southampton)

۶. دانشگاه بریستول (Bristol University)

۷. دانشگاه باکینگهام (University of Buckingham)

۸. دانشگاه ناتینگهام (University of Nottingham)

  • Short-term study visa

ویزای کوتاه‌مدت انگلیس بازه‌ی زمانی ۶ الی ۱۱ ماه را شامل می‌شود و قابل تمدید نیست. در صورتی که ویزای کوتاه مدت انگلیس داشته باشید امکان تحصیل در مدارس و دانشگاه‌های دولتی انگلیس و اجازه‌ی کار نخواهید داشت. همچنین امکان همراه بردن اعضای خانواده را ندارید. ویزای کوتاه مدت انگلستان اغلب برای گذراندن دوره‌های فراگیری زبان انگلستان استفاده می‌شود.

  • Tier 4 (Child) student visa

این نوع ویزای تحصیلی برای کودکان ۴ الی ۱۷ ساله است که قصد ادامه‌ی تحصیل در مدارس انگلستان را دارند.

  • Tier 4 (General) student visa

این نوع ویزای تحصیلی برای افراد بالای ۱۷ سال است که قصد ادامه‌ی تحصیل در کالج‌ها و دانشگاه‌های انگلستان را داشته باشند.

  • (Tier 1 (Exceptional Talent

این نوع ویزا، ویزای درجه ۱ یا ویزای استعداد درخشان نامیده‌ می‌شود. ویزای استعداد درخشان سهمیه‌ی محدودی دارد و در سال ۵۰۰ نفر از سرتاسر دنیا را شامل می‌شود.

 

 

 مزایای تحصیل در انگلیس

 ۱- برای پذیرش در رشته‌های مهندسی هیچ نیازی به مدرک ریاضی GRE و GMAT نیست. تنها کافیست روند پذیرش شما طی شود.

۲- طول تحصیل کوتاه‌تر است و زودتر مدرک خود را دریافت می‌کنید. دوره‌ی لیسانس ۳ سال، دوره‌ی فوق لیسانس ۱ سال و دوره‌ی دکترا ۳ سال طول می‌کشد. مدت زمان کمتر به معنای هزینه‌ی کمتر است در عین حال که مدرکی معتبر را از دانشگاه‌های معتبری در جهان دریافت خواهید کرد.

۳- دانشگاه‌های کشور انگستان رتبه‌ی بالایی در رنکینگ جهانی دارند و از کیفیت بالای آموزشی برخوردارند که سبب شده از سرتاسر جهان دانشجوها برای تحصیل به این کشور مهاجرت کنند و این کشور به عنوان مکانی بین‌المللی برای ادامه‌ی تحصیل شناخته می‌شود. تحصیل در انگلستان به زبان انگلیسی انجام می‌شود و اعتبار مدارک اخذ شده جهت ورود به بازار کار در هر جای جهان معتبر است.

۴- کشور انگستان فاصله‌ی کوتاه‌تری از ایران دارد (۵ ساعت) و یکی از نزدیک‌ترین مقاصد برای ادامه‌ی تحصیل به شمار می‌رود.

۵- دانشجویان مقاطع ارشد و دکترا می‌توانند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را نیز به همراه ببرند و همسرشان نیز اجازه‌ی کار در انگلستان را خواهد داشت.

زبان تدریس در موسسات آموزشی و دانشگاه‌های انگلستان، زبان انگلیسی است. نکته قابل توجه اینکه هر ساله حدود ۶۰۰,۰۰۰ نفر دانشجوی بین‌المللی به منظور ارتقاء و تکمیل مهارت‌های زبان انگلیسی خود به انگلیس سفر می‌کنند.

هزینه های ادامه تحصیل در انگلستان   برای دانشجویان خارجی از 2000 تا 24000 پوند در سال بسته به موسسه آموزشی یا دانشگاه , سطح دوره تحصیلی و نوع رشته متفاوت است. معمولا هزینه های تحصیلی در مراکز آموزش عالی بیشتر است   هزینه های زندگی در شهرستان ها بطور متوسط 800 پوند و در لندن 1000 پوند محاسبه شده است.

مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ

همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)