تحصیل در لهستان

تحصیل در لهستان

۲۶/تیر/۹۸


چرا لهستان برای تحصیل مناسب است؟

با وجود گزینه‌های بسیار زیاد برای آموزش در خارج از کشور، بسیاری از دانشجویان از لهستان به عنوان یک انتخاب غافل می‌شوند. اما دلایل زیادی وجود دارد که ادامه تحصیلات عالی شما در لهستان می‌تواند انتخابی سودمند باشد. سیستم آموزشی لهستان به عنوان یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی اروپا شناخته می‌شود. تأکید ویژه بر روش‌های نوآورانه تدریس و تحقیق در لهستان به صورت سنتی در این کشور بوده که بهترین سیتسم در جهان بوده است. برخی از بزرگترین دانشمندان جهان مانند کوپرنیک از لهستان آمده‌اند. علاوه بر این، مدارک تحصیلی صادر شده از لهستان در اروپا و سراسر جهان شناخته شده‌اند. از آن‌جا که لهستان عضو اتحادیه اروپا است، ادامه تحصیلات عالی در لهستان می‌تواند برای شما فرصت‌های شغلی و مهاجرتی، در هر یک از بیست و هشت کشور مهاجرتی دیگر ایجاد کند. پس از تکمیل تحصیلات خود و فارغ التحصیلی، امکان افزایش مدت زمان اقامت فراهم است تا بدون اینکه برای دریافت ویزای کاری به کشور خود باز گردید، به دنبال کار بگردید.

 

لهستان چگونه کشوری است؟

لهستان کشوری است که قدمت زیادی دارد. مردم لهستان افرادی برجسته و زحمتکش در جهان هستند. فرهنگ لهستانی تأکید ویژهای به توجه به جزئیات و نوآوری دارد، در نتیجه جای تعجب نیست که استاندارد تحصیلات در لهستان بسیار بالا باشد. به همین دلیل دانشجویان خارجی علاقه مند به تحصیل در لهستان هستند. فرهنگ لهستانی تأکید ویژه ای به توجه به جزئیات و نوآوری دارد، در نتیجه جای تعجب نیست که استاندارد تحصیلات در لهستان بسیار بالا باشد. به همین دلیل دانشجویان خارجی علاقه مند به تحصیل در لهستان هستند. زبان اصلی مردم کشور لهستان، لهستانی است اما اکثر آنها به زبان انگلیسی نیز تسلط دارند. 

دانشگاه های برتر لهستان

لهستان با داشتن برخی از بهترین دانشگاه های جهان که بهترین کیفیت آموزشی را ارائه می دهند، در این زمینه سرآمد است. حال به برخی از دانشگاه های نمونه لهستان که دانشجویان بین المللی را از سراسر جهان جذب می کنند نگاهی می کنیم.

دانشگاه وروکلاو

دانشگاه وروکلاو به دلیل تمرکز زیاد در زمینه تحقیقات علمی مشهور است. محققان این دانشگاه، از طریق راه های متعدد با سایر محققان در لهستان و جهان ارتباط دارند. کیفیت تحقیق در این، دانشگاه منجر به دریافت 9 جایزه نوبل و همچنین بسیاری از جوایز دیگر در بین دانشکده ها و فارغ التحصیلان آن شده است.

دانشگاه کراکوف

دانشگاه اقتصاد کراکوف یکی از بهترین مکاتب اقتصاد در لهستان به حساب می آید. این عنوانی است که این دانشگاه برای سال های متمادی به دوش می کشد. این دانشگاه، بین دانشجویانی است که قصد یادگیری اقتصاد دارند انتخاب محبوبی است. هدف این دانشگاه ترکیب مهارت های حرفه ای عملی با دانش نظری است. این دانشگاه با بیش از 200 دانشگاه بین المللی همکاری دارد و به طور جدی در بسیاری از برنامه های تبادل دانشجویی مشغول فعالیت است.

دانشگاه پوزنان

دانشگاه اقتصاد و تجارت پوزنان یکی از معتبرترین دانشگاه ها برای تحصیل اقتصاد در لهستان است. این دانشگاه در سال 1926 تأسیس شده و طلایه دار پیشرفت نوآوری در آموزش عالی است. این دانشگاه بر کیفیت تحقیق تأکید ویژه ای دارد و دانشجویان را برای حل و فصل مشکلات، تشویق به بهره گیری از ذهنیت علمی می کند. هدف اصلی این دانشگاه، ارتقاء سطح پژوهش و یادگیری نظری در حوزه اقتصاد است. این دانشگاه بر اخلاق، مسئولیت اجتماعی شرکت ها و بینش های دانشگاهی تأکید دارد. هدف این دانشگاه این است که دانشجویان را برای کار در اقتصادی که برای خدمت دهی به زمان حال و نیز نسل های آینده است، آماده سازد.

دانشگاه گدانسک

دانشگاه گدانسک یکی از بزرگ ترین مؤسسات آموزش در لهستان است. این دانشگاه در منطقه پومرانیا است. اعضای هیات علمی دانشگاه گدانسک جزو محقیق معروف در بین اساتید دانشگاه ها هستند. تاکید این دانشگاه بر نوآوری، ابتکار و خلاقیت است. از برنامه های دانشگاه گدانسک میتوان به تربیت و آموزش دانشجوهای نمونه در سطح بین المللی پرداخت.

هزینه های پایین تحصیلات 

هزینه زندگی و تحصیل در لهستان در مقایسه با برخی از کشورها از جمله ایالات متحده، انگلیس، سوئد و کانادا بسیار کمتر است. علاوه بر این، به جای چهار سال میتوانید، مدرک کارشناسی خود را طی 3 سال به اتمام برسانید که زمان طبیعی این روند در سایر کشورها همان چهار سال است. به این ترتیب هزینه مؤثر تحصیلات شما کاهش می یابد. تعدادی از بورس های تحصیلی برای دانشجویان که واجد شرایط برای تحصیل در دانشگاه های لهستان هستند، در دسترس است. این بورسیه ها توسط ارگان های دولتی و همچنین گروه های شرکتی و دانشگاه ها ارائه می شود. بسیاری از بانک ها به دانشجویانی که خواهان تحصیل در لهستان هستند، وام با قابلیت باز پرداخت آسان اعطا می کنند. فرصت های کارآموزی زیادی برای دانشجویانی که در لهستان تحصیل می کنند وجود دارد. شرکت ها و شرکای شرکتی با دانشگاه ها برای انتخاب دانشجویان مناسب که برای کارآموزی در زمینه مربوط به رشته تحصیلی خود فعالیت میکنند همکاری می کنند.

هزینه مسکن و زندگی در لهستان

اگر شما تمایل به خرید خانه در لهستان را دارید باید بدانید که قیمت هر متر خانه در مرکز شهر برابر با 7850.49 زلوتی و در خارج از مرکز شهر برابر با 5237.39 زلوتی می باشد. همینطور اگر در نظر دارید آپارتمان اجاره کنید باید گفت قیمت یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر برابر با 1623.82 و در خارج از مرکز شهر برابر 1241.95 زلوتی می باشد. از برخی مخارج روزانه در کشور لهستان میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

قیمت یک کیلوگرم سیب زمینی 1.60 زلوتی

قیمت 12 عدد تخم مرغ 6.20 زلوتی

قیمت یک کیلو گرم سینه مرغ15.53 زلوتی

قیمت یک کیلوگرم برنج 3.30 زلوتی

پذیرش در لهستان

پذیرش در مقاطع مختلف تحصیلی در لهستان امکانپذیر است از جمله کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری. همه دوره ها به زبان انگلیسی تدریس میشود و کیفیت آموزش مطابق با بهترین استاندارهای در جهان است. مزیت دیگر این است که، در برخی از دانشگاه های لهستان تا زمانی که تحصیلات قبلی شما به صورت نیمه به زبان انگلیسی بوده است، دیگر نیازی به ارائه نتایج آزمون IELTS، TOEFL یا آزمون های مشابه ندارید. اما با این حال، این موضوع برای تمامی دانشگاه ها صدق نمی کند و بهترین کار این است که قبل از ثبت درخواست، این موضوع را مورد بررسی قرار دهید.

مدارک لازم جهت ویزای دانشجویی

اگر میخواهید در لهستان تحصیل کنید، باید برای پذیرش در دانشگاهی در لهستان اقدام کنید و پس از پذیرش به جمع آوری مدارک زیر برای درخواست ویزای دانشجویی نیازمندید. برای درخواست مدرک کارشناسی، معادل مدرک دیپلم دبیرستان و برای مدرک کارشناسی ارشد به مدرک کارشناسی نیاز دارید. این مدرک باید توسط یک افسر واجد شرایط در سفارت لهستان به رسمیت شناخته شود تا نشان دهد که این آموزش با سیستم تحصیلات لهستان همخوانی دارد.

برای درخواست ویزای دانشجویی به مدارک زیر نیز نیاز دارید:

فرم درخواست ویزا که بدون خطا پر شده باشد

گذرنامه ای که اعتبار آن منقضی نشده است

نامه رسمی مبنی بر پذیرش دانشگاه لهستان

رزومه ای کوتاه از فعالیتهای دانشگاهی و فعالیتهای فوق برنامه

گواهینامه های مدرسه و مدرک دیپلم

مهارت در زبان انگلیسی در موارد خاص

اثبات استطاعت مالی و اثبات خرید بیمه درمانی

عکس گذرنامه

برای آگاهی بیشتر در مورد نحوه پذیرش در دانشگاه های لهستان، به مشاورین آموزش متخصص ما در اویزا وان پلاس مراجعه کنید تا شما را در این روند راهنمایی کنند.

مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ

همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


اقای فرجی
فرم درخواست ویزا را از کجا باید تهیه کنیم ؟

مشاوره مهاجرت و ویزا:

 فرم و وقت باید به صورت انلاین داخل سایت گرفته شود. برای دریافت فرم به سفارت مراجعه نکنید.

خانم کریم زاده
تمامی مدارک باید تایید امور خارجه و دادگستری باشد؟؟

مشاوره مهاجرت و ویزا:

 فقط شناسنامه و کارت ملی باید تاییدیه کامل داشته باشند باقی مدارک ترجمعه عادی کفایت می کند.

مینا اشرغی
هر فردی باید فرم جداگانه پر کند یا بچه ها همراه فرم پدر و مادر هستند ؟

مشاوره مهاجرت و ویزا:

هر شخص باید فرم جداگانه و مدارک کامل و جدا داشته باشد.

خانم جولانی
ترجمعه های مدارک باید به انگلیسی باشه ؟

مشاوره مهاجرت و ویزا:

بله 

اقای فردمنش
ایا حتما باید ورود با لهستان باشد؟؟

مشاوره مهاجرت و ویزا:

 بله و اینکه باید بیشترین مدت زمان اقامت در لهستان باشد.