اطلاعات مهاجرت به سوئد

اطلاعات مهاجرت به سوئد

۲۸/تیر/۹۸


در این مقاله قصد داریم درباره کشور سوئد و گرفتن اقامت سوئد صحبت کنیم. برای اینکه برای گرفتن اقامت سوئد اقدام کنید در مرحله اول باید اطلاعات جامعی درباره این کشور، نحوه گرفتن اقامت سوئد، هزینه های اخذ اقامت سوئد، راه هایی که به وسیله آنها میتوانید اقامت سوئد را به دست آورید جمع آوری کنید. در ادامه مطلب به شرح کامل مراحلی که باید برای اخذ اقامت سوئد طی کنید، مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت سوئد، نکاتی که برای اخذ اقامت سوئد مهم هست خواهیم پرداخت.

سوئد چگونه کشوری است؟

کشور سوئد در شمال اروپا قرار  دارد. پایتخت این کشور شهر استکهلم است و واحد پول آن کرون سوئد یا SEK میباشد. تبار مردم سوئد به وایکینگ ها میرسد. سطح زندگی مردم سوئد بالا بوده و نرخ بیکاری در این کشور بسیار کم است. سوئد کشوری بسیار زیبا به همراه جاذبه های گردشگری فراوانی است این موارد باعث شده تا بسیاری از افراد از سراسر جهان برای اخذ اقامت سوئد و زندگی در این کشور توسعه یافته و زیبا اقدام کنند. آب و هوای کشور سوئد معتدل است البته سوئد زمستان های سردی دارد.

نکته جالبی که درباره نواحی شمالی سوئد وجود دارد این است که از وسط ماه مه تا اخر ماه جولای هوا به هیچ عنوان تاریک نمیشود. برای کسانی که قصد دارند اقامت سوئد را بگیرند یک خبر خوب میتواند این باشد که بسیاری از مردم کشور سوئد به زبان انگلیسی مسلط هستند و شما برای ارتباط برقرار کردن با آنها به مشکل بر نخواهید خورد. جمعیت کشور سوئد نه و نیم میلیون نفر میباشد که با توجه به مهاجرینی که قصد اقامت سوئد را با هدف های کاری، سرمایه گذاری و تحصیلی دارند رو به افزایش است.

اخذ اقامت سوئد و زندگی در سوئد چه مزایایی دارد؟

 با توجه به بازار کار خوب سوئد، یافتن شغل در سوئد چندان دشوار نیست. سوئد جذابیت‌های بسیاری نیز دارد به طوری که بسیاری از گردشگران سوئد را جزو برنامه های بازدیدی خود قرار میدهند. به دلیل وجود مهاجران بسیار از کشورهای مختلف، تنوع فرهنگی در آن زیاد است و مهاجران راحت تر در جامعه سوئد پذیرفته می‌شوند. شاخص کیفیت زندگی در سوئد نیز همواره دارای سطح بالایی است. کشور سوئد جزو یکی از پاکیزه ترین و بهداشتی ترین کشور های جهان است و از سطح اکسیژن بسیار بالایی برخوردار است.

برای اخذ اقامت سوئد چه کارهایی باید انجام داد؟

شما برای ورود به سوئد و همچنین اخذ اقامت سوئد نیاز به گرفتن ویزا دارید. در صورتی که شما نیز قصد اقامت سوئد را دارید و چند و چون راه های اخذ اقامت سوئد و ویزای سوئد را میدانید. میتوانید با مشاورین خبره و با تجربه اویزا وان پلاس مشورت کنید. شما عزیزان میتوانید برای اخذ مشاوره حرفه ای و جامع در زمینه اقامت سوئد با شماره تلفن های ۰۲۱۲۲۲۲۸۱۴۰ - ۰۲۱۲۲۲۲۸۱۶۷ تماس حاصل فرمایید و یا از طریق فرم رزرو وقت مشاوره در صفحه اصلی سایت اویزا وان پلاس اقدام به رزرو وقت مشاوره فرمایید. مراحلی که برای اخذ ویزا و اقامت سوئد باید طی کنید به شرح زیر است:

 • در مرحله اول شما باید از طریق سایت سفارت سوئد حساب باز کنید.
 • با مشورت با مشاورین مجرب مجموعه اویزا وان پلاس با توجه به شرایط کنونی شما ویزای صحیح و مناسب شما انتخاب میشود و سپس فرم اطلاعات شخصی شما پر خواهد شد.
 • در مرحله بعد شما باید اطلاعاتی که وارد کرده اید را تایید کنید، این کار توسط امضای الکترونیکی کسی که قصد اقامت سوئد را دارد انجام خواهد شد.
 • در مرحله بعد با اطلاعاتی که در سایت سفارت سوئد ثبت نام کردید اقدام به رزرو وقت از سفارت میکنید مجموعه اویزا وان پلاس تمامی مراحل لازم برای اقامت سوئد را برای شما طی خواهد کرد و در تمامی مراحل پا به پای شما عزیزان تا زمان اخذ اقامت سوئد همراه خواهد بود.
 • در مرحله آخر نیز شما هزینه های مربوط به دریافت ویزا را که در قسمت های بعد توضیح خواهیم داد پرداخت میکنید و اطلاعات مربوط به مشخصات پاسپورت خود را وارد میکنید.

 

چگونه باید از سفارت سوئد وقت گرفت؟

برای اینکه بتوانید وقت سفارت دریافت کنید ابتدا باید به صورت آنلاین فرم های مربوط به اطلاعات شخصی خود را پر کنید سپس هزینه سفارت را پرداخت کنید پس از آن میتوانید وقت سفارت را دریافت کنید. مشاوران مجموعه اویزا وان پلاس همواره شما را در پر کردن تمامی فرم های مربوط به اخذ اقامت سوئد همراهی خواهند کرد. در گرفتن وقت از سفارت باید به این نکته توجه داشته باشید که اگر قصد آن را دارید که برای چند نفر وقت بگیرید باید این کار را به صورت جداگانه انجام دهید. نکته دیگر برای گرفتن وقت از سفارت این خواهد بود که حتما روزی که برای وقت سفارت تعیین میشود از تمامی نظرها مناسب باشد چرا که پس از تایید آن دیگر قادر نخواهید بود آن را تعویض کنید. شما عزیزان میتوانید برای دریافت مشاوره حضوری به آدرس تهران میرداماد، میدان مادر، خیابان سنجابی، خیابان یکم، پلاک ۳، طبقه ۱، واحد ۴ مراجعه فرمایید.

هزینه های ویزای سوئد چقدر است ؟

هزینه اخذ ویزای سوئد برای کودکانی که کمتر از پنج سال سن دارند به صورت رایگان انجام خواهد شد و برای کودکانی که بین شش سال الی دوازده سال دارند با مبلغ سی و پنج یورو انجام میشود. همچنین اخذ ویزای سوئد برای افراد بزرگسال مبلغ شصت یورو را در بر خواهد داشت.

چطور میتوان اقدام به اخذ اقامت سوئد کرد؟

زمانی که سازمان مهاجرت سوئد برای شما تاییدیه ای مبنی بر اقامت سوئد به صورت دائمی را صادر کند شما میتوانید بگویید که اقامت سوئد را گرفته اید. این کار از طریق انواع ویزاهایی که برای کارهای تحقیقاتی، دانشجویی و کارآفرینی است قابل انجام نیست چرا که این نوع ویزاها دارای مدت اعتبار محدود بین یک تا چند سال میباشند و متقاضی باید بعد از تمام شدن دوره ویزای خود به کشورش باز گردد. از جمله مراحی که برای اخذ اقامت سوئد لازم است انجام شود دریافت کد ملی از طرف اداره مالیات سوئد میباشد. البته کد ملی برای توریست ها و گردشگران صادر نخواهد شد و تنها اگر برای ادامه تحصیل، ازدواج و یا سرمایه گذاری و کارآفرینی به سوئد رفته باشید امکانپذیر است. دریافت کد ملی برای کسانی که قصد اقامت سوئد را دارند بسیار مهم است زیرا بدون دریافت کد ملی شما هیچگونه حق شهروندی ای نخواهید داشت و قادر به افتتاح حساب های بانکی و خرید و فروش نخواهید بود.

اخذ اقامت سوئد از چه راه هایی امکان پذیر است؟

 • اخذ اقامت سوئد از طریق ادامه تحصیل در مقطع دکتری و پسا دکتری: در صورتی که شما قصد دارید از این طریق اقدام به اخذ اقامت سوئد کنید باید دوره دکتری را تمام کرده و سپس طی مدت زمانی که به شما داده میشود اقدام به پیدا کردن کار کنید بعد از گذشت چند سال از کار کردن قانونی شما که شامل پرداخت مالیت نیز میشود شما میتوانید برای اخذ اقامت سوئد اقدام کنید.
 • اخذ اقامت سوئد از طریق ازدواج: در صورتی اداره مهاجرت سوئد متوجه شود ازدواج شما صوری بوده است اقامت سوئد شما باطل خواهد شد و حتی در برخی موارد لازم است شما مبلغی هم به عنوان جریمه پرداخت کنید و یا حتی حکم زندان برای شما صادر شود.
 • اخذ اقامت سوئد از طریق کارآفرینی: برای اینکار شما یا باید طرحی که برای سرمایه گذاری مناسب است ارائه دهید و یا شرکتی که در سوئد واقع است را بخرید و یا با یک شرکت که در سوئد قرار دارد همکار و شریک شوید.
 • اخذ اقامت سوئد از طریق پناهندگی: اخذ اقامت از طریق پناهندگی به هیچ وجه گزینه مناسبی نیست و ما آن را به شما پیشنهاد نخواهیم کرد. در بسیاری از موارد اقدام به اخذ اقامت سوئد از این طریق نه تنها به نتیجه نخواهد رسید بلکه باعث سرخوردگی فرد متقاضی خواهد شد.

 

چه کسانی شرایط اخذ اقامت سوئد را دارند؟

برای آنکه متوجه شوید شما شرایط کافی و لازم برای اخذ اقامت سوئد را دارید یا خیر کافی است به سایت سازمان مهاجرت سوئد رفته و آزمون رایگانی که برای شما در نظر گرفته شده را بدهید. پس از وارد شدن به سایت سازمان مهاجرت سوئد باید به دنبال عنوان  Testa om du kan bli svensk medborgare بگردید. پیشنهاد میکنیم برای پاسخ دادن به سوالات مطرح شده در این قسمت کمی بر روی زبان سوئدی خود کار کنید تا بهتر بتوانید سوالات را پاسخ دهید. در این آزمون بررسی خواهد شد که فردی با شرایط شما میتواند اقدام به اقامت سوئد کند یا خیر.

نکات مهم درباره اخذ اقامت سوئد

 • اخذ اقامت سوئد از طریق بورسیه در دوره دکتری بسیار توصیه میشود. عده زیادی از هموطنان ما موفق به اخذ اقامت سوئد از این طریق شده اند.
 • اگر شما از طریق خانواده خود قصد اخذ اقامت سوئد را دارید باید این نکته را بدانید که این نوع از اقدامات برای اخذ اقامت سوئد شرایط ویژه ای دارد، شما هر سال باید استعلام اطلاعات و مشخصات خود را از اداره مهاجرت سوئد بگیرید. در ابتدا به شما اقامت دو ساله داده خواهد شد و بعد از تمدید این دوره شما میتوانید اقدام به اخذ اقامت سوئد به صورت دائمی کنید. 

مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ

همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


سعید جبلی فرد
درود اینجانب دارای مدرک فوق لیسانس عمران و 23 سال سابقه کاری هستم. متاهل و دارای دو فرزند 12 و 14 ساله می باشم. خواستار دریافت اقامت در کشور سوئد می باشم. لطفا راهنمایی بفرمایید. با تشکر

سلام. بهترین روش برای مهاجرت به سوئد گرفتن ویزای تحصیلی میباشد برای اطلاعات بیشتر میتوانید فرم های ارزیابی را پر کنید. 

یا با کارشناسان آژانس تماس بگبرید.

Se7en
من شنیدم اگر بچه تو سوئد دنیا بیاری ب هرسه نفر ویزای اقامت میدن درسته؟؟؟ حتی اگر مسافرتی رفته باشی؟؟

خیر همچین چیزی ممکن نیست.