اطلاعات مهاجرت به هلند

اطلاعات مهاجرت به هلند

۲۸/تیر/۹۸


هلند کشوری کوچک واقع در شمال غربی اروپا است که از سمت شرق با آلمان ، از سمت جنوب با بلژیک و از سمت غرب از طریق دریا با بریتانیا همسایه است . پایتخت و بزرگترین شهر این کشور آمستردام نام دارد . دیگر شهر های پرجمعیت این کشور لاهه ، اوترخت ، ایندهوون ، تیلبورگ ، آمیره ، خرونینگن ، بردا ، نیمیخن ، انسخده و اپلدورن نام دارد . دومین شهر بزرگ این کشور روتردام نام دارد و بزرگترین بندر اروپا به شمار می آید .جمعیت ساکنین این کشور حدود شانزده و نیم میلیون نفر است که اکثر آن ها مسیحی پروتستان می باشند .اقدام برای مهاجرت به هلند یکی از تجربه های خوب برای افرادی است که این کشور را به عنوان مکان زندگی خود انتخاب نموده اند . البته نمی توان گفت که مهاجرت به این کشور بدون هیچ گونه دشواری است و مهاجرین هیچ گونه سختی و دشواری در حین زندگی ، کار و یا تحصیل در هلند تجربه نکرده اند . اما از آن جا که مزایای زندگی در این کشور بیشتر از معایب آن است ، هر ساله تعداد زیادی از افراد از سراسر جهان این کشور را به عنوان مقصد مهاجرت خود انتخاب می نمایند .

مزایا و معایب مهاجرت به هلند

مهاجرت به هلند به طرق قانونی مختلفی نظیر مهاجرت از طریق تحصیل ، کار ، سرمایه گذاری و ثبت شرکت و ازدواج امکان پذیر است . مهاجرت و زندگی در هلند مانند هر نقطه دیگر از جهان دارای مزایا و معایبی است . البته در کل مزایا و معایب مهاجرت به هلند ، پیشی گرفتن مزایای زندگی در این کشور سبب افزایش تعداد مهاجرین از سراسر جهان به این کشور شده است .

از مزایای مهاجرت در این کشور میتوان به سطح بالای زندگی ،کیفیت عالی زندگی و قیمت خانه در هلند ، اقتصاد پایدار و نرخ پایین جرم و جنایت اشاره کرد . البته مهاجرت به هلند معایبی دارد که گاهی اوقات بر تصمیم گیری فرد در مهاجرت به این کشور اروپایی تاثیر گذار است . از معایب و دشواری های مهاجرت به این کشور می توان به هزینه بالای زندگی و اجاره مسکن ، آب و هوای غیر قابل پیش بینی و غیره اشاره کرد .

مزایای مهاجرت به هلند

 • تنوع محل اقامت : مهاجرین در هلند به راحتی می توانند با توجه به سبک زندگی و بودجه خود یک آپارتمان خریده یا رهن کنند . خانه ها و آپارتمان های هلند به طور کلی راحت و استاندارد هستند .
 • زندگی اجتماعی عالی : هلند کشوری با فستیوال های موسیقی و فرهنگی متنوع و فضا های عمومی مختلف برای ملاقات با دوستان و سرگرمی شهروندان این کشور است .
 • نرخ پایین جرم و جنایت در هلند : هلند در مقایسه با انگلستان و آمریکا دارای کمترین نرخ جرم و جنایت است . مهاجرین احساس امنیت می کنند و میزان نیاز به افسران پلیس در این کشور بسیار پایین است .

مزایای اجتماعی زندگی در هلند

پایین بودن نرخ بیکاری : هلند یکی از کشور های اروپایی است که به دلیل اقتصاد پایدار دارای کمترین نرخ بیکاری در اروپا می باشد . این کشور دارای نرخ مالیات پایین است و همین امر سبب مهاجرت افراد جویای کار به این کشور شده و هلند را به یکی از قطب های کاری تبدیل کرده است . 

خدمات سلامت در هلند کافی است و زمان انتظار در این کشور بسیار کوتاه است . دکتر ها به صورت کلی به زبان انگلیسی با بیماران ارتباط برقرار می کنند .

آب و هوای هلند

هر یک از فصول این کشور دارای زیبایی های خود است . زمستان های این کشور برای اسکیت بازان بسیار عالی و جذاب است و تابستان های این کشور دارای آب و هوای مدیترانه ای است . اما بهتر از همه این فصول پاییز هلند است . 

مهاجرین ساکن در هلند می توانند با انتخاب ارزان ترین شهر هلند برای کار و زندگی درآمد بالایی کسب کنند ، میزان مالیات بر درآمد ۳۰ درصد درآمد است یعنی ۷۰ درصد حقوق خود را دریافت می کنند .

آب و هوای هلند غیر قابل پیش بینی است : اگر چه آب و هوای هلند گاهی اوقات شبیه آب و هوای مدیترانه ای است . اما آب و هوای این کشور به سرعت تغییر می کند و غیر قابل پیش بینی است به ویژه در فصل تابستان که گاهی اوقات بسیار گرم است و بلافاصله طوفانی می شود .

به واسطه تراکم جمعیت در این کشور ساعت ترافیک و شلوغی در این کشور رایج است . به همین دلیل بسیاری از افراد هلندی از دوچرخه یا موتور سیکلت برای عبور و مرور در شهر استفاده می کنند .

معایب مهاجرت به هلند

بالا بودن هزینه زندگی و اجاره و خرید مسکن در هلند : اگرچه مهاجرین بلافاصله بعد از ورود خود به این کشور می توانند بر اساس بودجه خود خانه خریداری و یا اجاره کنند ، اما هزینه اجاره یا خرید آپارتمان در هلند بسیار بالاست .

 اگرچه فرصت های شغلی متعددی برای کار در هلند وجود دارد ، در صورت وجود نیروی کار هلندی و اتحادیه اروپا کار به افراد خارج از اتحادیه اروپا تعلق نخواهد گرفت و به ندرت افراد خارج از اتحادیه اروپا می توانند در یکی از مشاغل این کشور مشغول به کار شوند .

اگرچه مردم هلند به زبان انگلیسی نیز تسلط دارند ، اما آن ها به زبان هلندی خود می بالند و انتظار دارند که مهاجرین زبان هلندی را فرا بگیرند . این زبان دشواری های خاص خود را دارد و با زبان انگلیسی و آلمانی تشابه بسیاری دارد .

خدمات درمانی در هلند

گران بودن خدمات مراقبت پزشکی : اگرچه خدمات پزشکی و سلامت در این کشور بسیار در دسترس است ، اما هزینه این نوع خدمات بسیار بالا است و برای بسیاری از مهاجرین تامین هزینه های پزشکی دشوار است .

هزینه زندگی مهاجران در هلند

هلند یکی از کشور های اروپایی است که هزینه زندگی آن در مقایسه با استاندارد های عالی زندگی و کیفیت زندگی در این کشور مقرون به صرفه است . البته هزینه زندگی در این کشور با توجه به شرایط و عادات زندگی فرد متفاوت می باشد .هر فرد به صورت متوسط برای گذران زندگی خود در هلند حدود ۷۰۰ تا ۷۵۰ یورو در هر ماه نیاز خواهد داشت  هزینه زندگی و اجاره مسکن در این کشور به ترتیب حدود ۱۴۹ درصد و ۱۳۸ درصد بیشتر از ایران است .

 انواع روش های مهاجرت به کشور هلند

 1. مهاجرت تحصیلی
 2. مهاجرت شغلی
 3. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
 4. مهاجرت از طریق ازدواج

مهاجرت از طریق تحصیل

یکی از روش های مهاجرت به کشور هلند، از طریق اقدام برای ادامه تحصیل در این کشور است. از جمله امکانات تحصیلی بسیار خوب در کشور هلند، زندگی در کشوری با استانداردهای بالای رفاهی، تحصیل در دانشگاه های معتبر و امکان همکاری با محققین مطرح بین المللی، تدریس دروس به زبان انگلیسی است و امکان کار حین تحصیل است که موجب شده است تا دانشگاه های کشور هلند در سال های اخیر مورد استقبال متقاضیان ایرانی قرار گیرد. در كشور هلند كليه‌ نظام‌ آموزشی زير نظر وزارت‌ آموزش، فرهنگ‌ و علوم‌ اين‌ كشور اداره می شود.

 به طور کلی، می توان مزایای تحصیل در دانشگاه های هلند را به صورت زیر دسته بندی نمود:

 1. تحصیل در دانشگاه های معتبر. از میان دانشگاه های کشور هلند، ۱۲ دانشگاه جزء ۲۰۰ دانشگاه برتر دنیا هستند.
 2. زندگی در کشوری با استانداردهای بالای زندگی.
 3. امکان دریافت اقامت هلند با تحصیل دکتری.
 4. زندگی در کشوری که مردمان آن به خوبی به زبان انگلیسی مسلط هستند.
 5. امکان کار در زمان تحصیل.

مهاجرت شغلی

چنانچه شما مایل به کار کردن در کشور هلند باشید، می بایست اجازه اقامت و اجازه کار (TWV) داشته باشید. دریافت اجازه اقامت و اجازه کار بستگی به شرایط هر متقاضی و نوع شغلی که برای ان اقدام کرده است دارد. نوشتن یک رزومه خوب برای اخذ مهاجرت کاری هلند، بسیار اهمیت دارد. هدف اصلی از ارسال رزومه، ارائه اطلاعات مورد نیاز شغل مورد نظر شما به کارفرمای هلندی است. هرچه فرد سابقه اجرایی قوی تری داشته باشد امکان مجاب کردن کارفرما برای استخدام آسانتر است.

 اقامت برای مدت زمان کمتر از ۹۰ روز

چنانچه فردی قصد کار کردن در کشور هلند برای مدت زمان کمتر از ۹۰ روز را داشته باشد، می بایست برای ویزای نوع اقامت کوتاه (Short-stay visa) اقدام کند. فرد درخواست خود را از طریق سفارت هلند در کشور خود ارسال می کند.

 مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

کشور هلند دارای یکی از با ثبات ترین اقتصاد ها در میان کشورهای اروپایی است.  بر پایه فهرست منتشره از طرف بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول، هلند سیزدهمین کشور دنیا از نظر درآمد سرانه است. شاخص آزادی اقتصادی در این کشور برابر ۸/۷۵ بوده که بیانگر یکی از آزادترین کشورها در بحث سرمایه گذاری است.

مهاجرت به کشور هلند از طریق سرمایه گذاری به عنوان یکی از گزینه های مهاجرتی به این کشور در نظر گرفته می شود. به طور کلی مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کشور هلند از طریق دریافت ویزای طلائی و ثبت شرکت امکان پذیر است.

حداقل مبلغ به منظور سرمایه گذاری برای دریافت ویزای طلائی، یک میلیون و دویست و پنجاه هزار یورو است، که می بایست در یک حساب بانکی در کشور هلند به صورت سپرده قرار داده شود. به منظور دریافت ویزا از طریق ثبت شرکت، فرد متقاضی می بایست شرکتی را در کشور هلند تاسیس نماید. شما به عنوان موسس و مدیر شرکت، می توانید اقامت کشور هلند به منظور انجام فعالیت های تجاری، دریافت کنید. برای ثبت شرکت از این طریق، شما نیاز به سرمایه حداقل ۵۰ هزار یورو در سال اول و ۳۵ هزار یورو در سال دوم دارید.

 مهاجرت از طریق ازدواج

اخذ اقامت هلند از طریق ازدواج یکی از چندین راه های مختلف برای اقامت هلند میباشد. برای اخذ اقامت هلند, قوانین سخت گیرانه ای وضع شده است تا از بروز ازدواج های سوری جلوگیری شود. برای مهاجرت به هلند از طریق ازدواج و اخذ تابعیت این کشور, متقاضی میبایست با تبعه این کشور ازدواج نماید. از مرحله ازدواج تا صدور ویزا ممکن است ۶ ماه الی یک سال زمان ببرد. که بر مبنای قوانین مهاجرت به هلند از طریق ازدواج, باید مدت ازدواج به ۳ سال برسد تا اقامت و تابعیت دائم به شخص داده شود. برای شروع درخواست گواهی مبنی بر آشنایی زوجین, رابطه و تمام مدارکی که نشان دهنده رابطه واقعی بین این دو میباشد, ضروری است. و در ۳ سالی زوجین با هم ازدواج کرده اند, کاملا تحت نظر میباشند تا ازدواج آنها تایید شود. در طول این سه سال, فرد متقاضی اجازه کار  و تحصیل در این کشور را دارا میباشد.

 جاذبه های گردشگری کشور هلند

درباره هلند می توان گفت کشور هلند به دلیل موقعیت جغرافیایی و هم‌جواری با آب ها و دریاچه های زیاد، مناطق دیدنی و جاذبه های فراوانی دارد که برای گردشگران خارجی از سراسر دنیا جذابیت های خاص خود را دارد. وجود همین آبراه ها وسط مناطق شهری جلوه ویژه ای به زیبایی های هلند بخشیده اما دیدنی های هلند شامل موارد زیر است:

پارک ملی هوخه ویلوه با گیاهان پرورش یافته خاص و وجود انواع حیوانات چون گوزن و گراز جزو پارک های خاص و مهم این کشور است. در ابتدای بازدید از این پارک ملی دوچرخه  به شما داده می شود که با  آن به راحتی از تمام بخش های پارک دیدن کنید.

خیابان های متفاوت و تودرتو، رستوران ها و کافی شاپ های خاص، فروشگاه و نمایشگاه ها و بوتیک های فراوان منطقه جوردان شهر آمستردام هلند جذابیت های مختص به خود را دارد.

اوترکت یا اوترخت هلند یکی از شهرهای باستانی و زیبای کشور هلند است که هرساله مورد بازدید گردشگران قرار می‌گیرد. دومتورن که از آن به‌ عنوان بلندترین کلیسای گوتیک یاد می‌کنند در این شهر تاریخی واقع شده است.

باغ‌های گل لاله کوکنهوف معروف به باغ اروپا، در فصل بهار از زیباترین و پربازدیدترین جاذبه های هلند به شمار می‌رود.

شهر لیدن در بیست و پنج کیلومتری پایتخت هلند با معماری سنتی و موزه ها و آثار تاریخی فراوان هم یکی دیگر از جاذبه های دیدنی هلند محسوب می‌گردد. در این شهر قدیمی ترین دانشگاه هلند قرار دارد و بیشتر جمعیت آن افراد جوان و دانشجویان می‌باشند به همین دلیل با وجود بافت تاریخی و سنتی آن  معروف به شهر جوانان است.

دهکده ای با آسیاب های بادی فراوان به نام کیدردیک در شانزده کیلومتری شهر رتردام از دیگر جاذبه های کشور هلند است که به‌ عنوان میراث جهانی در یونسکو به ثبت رسیده است. شب ها در این دهکده شاهد منظره‌های ویژه و چشم‌نواز با نورپردازی زیبا خواهید بود.

بیس بوسخ یکی از پارک های ملی مهم و زیبا که جزر و مد آب شیرین در این منطقه به پایان می‌رسد. این پارک ملی زیبا از گونه‌های مختلف گیاهان و حیوانات برخوردار است و می‌توانید در اطراف آن به تفریحات مهیجی چون پیاده روی، دوچرخه سواری، پیاده روی، قایق سواری و …بپردازید و ساعاتی خوش همراه با آرامش را در این پارک ملی سپری کنید.

دریاچه پهناور و کم عمق ایسومیر یکی دیگر از جاذبه های گردشگری هلند است که حتی در فصول سرد سال هم می‌توانید از منظره چشم نواز این دریاچه لذت ببرید.

در قسمت جنوبی هلند شهر دلفت با داشتن کانال ها و آبراه های زیبا و خاص و داشتن مناطق تاریخی و موزه های باستانی از دیگر جاذبه های کشور هلند می‌باشد.

جزایر زنجیره ای فریزیان از میراث ثبت شده در یونسکو که امتداد آن از دانمارک تا هلند می‌باشد و جزیره و دهکده های زیادی را در خود جای داده، جزو جاذبه های شگفت‌انگیز هلند می‌باشد.

میدان تاریخی رامبراند در شهر آمستردام هلند هم از جاذبه های دیدنی این کشور است. مجسمه رامبراند، نقاش معروف هلندی وسط این میدان قرار دارد.

میدان دیگری بنام دام در شهر آمستردام که یادبودی از قربانیان جنگ جهانی دوم وسط آن ساخته شده، از دیگر جاذبه های هلند می‌باشد.

پلی ساخته شده بر روی رودخانه امستل که به پل لاغر مشهور است و جزو برترین پل های ساخته شده در آمستردام هلند می‌باشد.

بازار شناور بر روی رودخانه که معمولاً برای فروش گل می‌باشد در شهر آمستردام از دیگر جاذبه های دیدنی و برتر هلند است. هرساله گردشگران بسیاری برای تحقیق درباره هلند به این کشور سفر می کنند.

 مدارک دریافت وقت سفارت هلند

افرادی که قصد دریافت وقت سفارت هلند را دارند، باید یک سری از مدارک را به سفارت این کشور تحویل دهند تا بتوانند در زمان دریافت ویزا به راحتی این ویزا را دریافت نمایند. دسته های مختلفی از مدارک وجود دارد که اولین و ابتدایی ترین این مدارک، مدارک عمومی می باشند. مدارک عمومی را می‌توان به همان مدارک هویتی افراد قلمداد کرد. افراد برای دریافت وقت سفارت هلند باید مدارکی چون کارت های شناسایی، پاسپورت و سایر مدارک را به صورت اصل و رونوشت به مسئولین سفارت ارائه دهند. از دیگر مدارکی که افراد باید به سفارت این کشور ارائه دهند، یک قطعه عکس رنگی تمام رخ زمینه سفید که در چند ماه گذشته گرفته شده است می باشد. افراد با توجه به نوع سفری که به کشور هلند دارند، باید پرینت حساب های مالی خود را در بانک های متفاوت دریافت کرده و به مسئولین سفارت ارائه دهند. این کار برای اثبات تمکن مالی از افراد در کشور هلند می باشد.

 مدارک مورد نیاز دریافت وقت سفارت برای ویزای کاری هلند

افرادی که قصد دریافت ویزای کاری و تجاری کشور هلند را دارند، می‌ توانند پس از دریافت وقت سفارت هلند، نسبت به جمع‌آوری مدارک مورد نیاز آن اقدام نمایند. از این مدارک می ‌توان به مدارک مختلفی چون سرمایه گذاری های متفاوت در کشور هلند، دعوتنامه های کاری از شرکت های متفاوتی که برای افراد نخبه و کارآمد دعوت نامه می فرستند و یا شرایط کاری که افراد در این کشور دارند، نام برد. توصیه ی ما این است که قبل از مراجعه به سفارت، حتما با استفاده از مشاوران ما، نسبت به جمع آوری بهترین مدارک لازم برای دریافت ویزای کاری و تجاری این کشور اقدام نمایید.

 مدارک مورد نیاز دریافت وقت سفارت هلند برای ویزای تحصیل

از دیگر ویزاهایی که برای کشور هلند صادر می شود، می‌توان به ویزاهای تحصیلی اشاره کرد. افرادی که قصد دریافت وقت سفارت هلند برای تهیه این نوع از ویزا را دارند، باید در ابتدا مدارک مورد نیاز دریافت ویزای تحصیلی این کشور را تهیه نمایند. پس از دریافت وقت سفارت و تعیین روز مصاحبه، افراد می‌ توانند با مدارکی چون مدارک تحصیلی، بورسیه نامه های مختلفی که از دانشگاه های متفاوت کشور هلند دریافت کرده‌اند، به همراه مدارک اولیه که در متون بالا به آن اشاره شد، به محل سفارت این کشور مراجعه نمایند. توصیه ما این است که قبل از مراجعه برای مصاحبه حضوری در این سفارت، حتما با استفاده از مشاوران ما، راه ‌های متفاوت و مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی هلند را فرا گرفته تا بهترین عملکرد را داشته باشید.

 مدارک مورد نیاز دریافت وقت سفارت هلند برای ویزای ازدواج

از دیگر نمونه هایی که وقت سفارت برای افراد رزرو می‌ گردد، دریافت وقت سفارت این کشور برای انجام امور مربوط به ویزای ازدواج می باشد. لذا مدارکی که برای این نوع از ویزا باید به سفارت کشور هلند ارائه شود، می‌ توان به مدارک ازدواج افراد اشاره کرد، همانطور که گفته شد افراد قبل از دریافت وقت سفارت هلند، برای دریافت ویزای ازدواج هلند باید ازدواج خود را به ثبت رسانده باشند و سپس مدارک آن را به سفارت ارائه دهند. گفتنی است در این مدارک افراد باید مدارک اثبات تمکن مالی را نیز ارائه دهند.

 

 

 

 

 

مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ

همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)