ویزای شینگن سوئد

ویزای شینگن سوئد

۱۷/مرداد/۹۸


کشور سوئد یکی از کشورهای اسکاندیناوی واقع در شمال اروپا است. این کشور یک دهم بزرگتر از کالیفرنیا و چهارمین کشور بزرگ اروپا است و تقریبا ۱۰٪ از منطقه سوئد را دریاچه ها و رودخانه ها فرا گرفته است، بزرگترین دریاچه ونرن است، این دریاچه به طول ۵۶۵۰ کیلومتر مربع بوده و بزرگترین دریاچه در اتحادیه اروپا می باشد. بیش از نیمی از کشور سوئد تحت پوشش جنگلی قرار دارد و  کوه ها از سمت غرب سوئد را احاطه کرده اند، سوئد دارای کوه های اسکاندیناوی می باشد و توسط نروژ در سمت غرب و شمال مرز مشترک دارد. رود تورنه بیشترین مرز سوئد با فنلاند را در شرق تشکیل می دهد. این کشور مرزهای دریایی با دانمارک، آلمان، لهستان، روسیه، لیتوانی، لتونی و استونی دارد. هم چنین در کشور سوئد دامداری اهمیت بیشتری نسبت به کشاورزی دارد. گاوهای شیری در تمام نقاط کشور حائز اهمیت هستند، در حالی که پرورش خوک و مرغ در جنوب غربی سوئد بیشتر رایج است . راندمان مزارع سوئدی یکی از مهمترین مزارع در جهان است.  جالب است که بدانید ماهیگیری بخش کوچکی از اقتصاد سوئد را به خود اختصاص می دهد . از طریق موافقتنامه های بین المللی، سوئد برخی از مناطق ماهیگیری سنتی خود را در دریای شمال از دست داده است.  شاه ماهی، ماهی خال مخالی، ماهی قزل آلا و همچنین میگو ، خرچنگ.  گوتنبرگ بندر ماهی و بازار ماهی پیشرو در سوئد میباشد
چوب، سنگ معدن فلزی، و نیروی آب، پایه و اساس اقتصاد صنعتی کشور سوئد را تشکیل می دهند . این کشور فاقد سوخت های فسیلی است و به واردات آنها نیاز دارد . نیروی هیدرولیکی به میزان زیادی مورد استفاده قرار می گیرد، اما تقریبا نیمی از انرژی الکتریکی مورد نیاز مردم را فراهم می کند.

جغرافیای سوئد

یکی از کشورهای زیبا و قشنگ در شبه جزیره اسکاندیناوی است که از غرب با کشور نروژ، از شمال شرق با کشور فنلاند، از شرق با خلیج بوتنیا، از جنوب شرقی با دریای بالتیک و از جنوب غربی با کشور دانمارک همسایه‌ است. نام این کشور در فارسی از نام آن در زبان فرانسوی (Suède) گرفته شده‌است. پایتخت این کشور شهر استکهلم است. سوئد با مساحت ۴۴۹٬۹۶۴ کیلومترمربع، سومین کشوربزرگ اروپا، از نظر مساحت می‌باشد.

کشور پادشاهی سوئد با داشتن یکی از توسعه‌ یافته‌ترین اقتصادهای جهان، به عنوان کشوری باثبات هم از نظر سرمایه‌گذاری و هم از نظر سیاسی شناخته می‌شود. تراکم جمعیت در سوئد بسیار اندک است و در هر کیلومتر مربع آن 20 نفر زندگی می‌کنند. شهروندان سوئدی جزو شهروندانی در جهان هستند که از کیفیت بالای زندگی برخوردارند. نرخ بیکاری آن پایین است و اقتصاد آن بر پایه مشارکت مردم در سرمایه‌گذاری‌ها استوار است. در شمال این کشور همانند مناطق قطبی 6 ماه از سال روز است و 6 ماه دیگر شب.

جمعیت کشور سوئد

 جمعیت کشور سوئد بیش از ۹٫۲ میلیون نفر است که تقریباً ۷٫۹ میلیون نفر آن را سوئدی‌ها تشکیل می‌دهند. این کشور با تعداد ۲۰ نفر در هر کیلومتر مربع از تراکم جمعیتی پایینی برخوردار است که بیشتر این جمعیت نیز در جنوب سوئد مستقر هستند البته شایان ذکر است که آب و هوای شمال کشور سوئد خیلی مناسب نیست و یکی از علت هایی که مردم زیادی در جنوب سوئد زندگی می کنند همین بهتر بودن آب و هوا در جنوب سوئد نسبت به  شمال سوئد است. هم چنین بیش از ۸۵٪ مردم سوئد در ناحیه شهری زندگی می‌کنند. مردم سوئد به ظاهر آراسته و خوش پوش بودن مشهورند. گفتنی است کشور سوئد از لحاظ رفاه اجتماعی جزء بهترین کشورهای اروپایی است که حتی به کسانی که اقامت دائم در این کشور دارند حقوق بازنشستگی و شرایط مناسب جهت ادامه ی زندگی در سوئد را ارائه می کند.

زبان

سوئدی زبان رسمی این کشور است و اکثراً به این زبان صحبت می‌کنند. زبان سامی (Saami) که در مناطق شمالی سوئد رواج دارد و زبان فنلاندی به عنوان دو زبان اصلی اقلیت در این کشور به حساب می‌آیند. سوئدی‌ها در میان کلیه کشورهای جهان، زبان انگلیسی را با بالاترین سطح مهارت صحبت می‌کنند. 90 درصد مردم این کشور مسلط به زبان انگلیسی هستند پس به راحتی می‌توانید در همه جای آن به این زبان صحبت کنید. کاربرد گسترده زبان انگلیسی به حدی است که حتی شرکت‌ها نیز آن را به عنوان رسمی اداری خود انتخاب کرده‌ و بازدیدکنندگان بین‌المللی به شدت از این موضوع استقبال می‌کنند. تدریس انگلیسی در مدارس سوئد اجباری است.

 

مردم کشور سوئد 

یکی از نکاتی که شما باید راجع به سوئد بدانید این است که این کشور از رفاه اجتماعی بالایی برخوردار است اما شکل زندگی در سوئد و آب و هوای آن غالبا در روحیه مردم سوئد تاثیر گذار بوده و مردم سوئد مردمی معمولا دیر جوش محسوب می شوند، البته این مردم بسیار مهربان و صادق هستند اما در کل روحیه سردی است و خیلی دیر به اشخاص نزدیک و دوست می شوند، هرچند اکثرا بعد از دوستی، دوستان خوب و مهربانی هستند.

ولی با توجه به اینکه کشور سوئد در دسته کشور هایی می باشد که از رفاه اجتمایی بالایی برخوردار است، سالانه افراد بسیاری خواهان مهاجرت به کشور سوئد می باشند. اما افرادی که به همراه تحصیل و یا مستقل از آن موفق به یافتن کار در این کشور می شوند با استفاده از مزایا و حقوق آن کار می توانند حدود نصف یا یک سوم هزینه های زندگی خود را پوشش دهند.

فرهنگ

یکی از ویژگی‌های مهم فرهنگ سوئد، طرفداری آنها از برابری حقوق انسان‌ها است، برای همین به رقابت کردن اهمیت نداده و کودکان خود را طوری تربیت می‌کنند که خود را برتر از دیگران ندانند. سوئدی‌ها ترجیح می‌دهند به حرف دیگران گوش دهند تا مطمئن شوند که بعداً حرف خودشان شنیده می‌شود. خیلی آرام و با متانت صحبت کرده و کم اتفاق می‌افتد که یک سوئدی خشم یا احساسات خود را در محل عمومی نشان دهد. فخرفروشی، تظاهر و افراط را نمی‌پسندند و در همه حال جانب اعتدال را رعایت می‌کنند؛ برای مثال اهل کار یا تفریح خیلی زیاد نیستند. در جریان باشید که اگر درصف فروشگاه یا بانک بودید باید نوبت را رعایت کرده و به حقوق دیگران احترام بگذارید. اماکن زیادی هم سیستم نوبت‌دهی دارند که هنگام ورود، نوبت گرفته و منتظر می‌شوید تا شماره شما را اعلام کند.

آداب معاشرت

علی‌رغم محیط آرام سوئد، مهمان‌نوازی در این کشور اغلب به صورت رسمی است. احتمالاً فقط شما را برای صرف قهوه و کیک به منزل خود دعوت می‌کنند اما چنانچه برای خوردن غذا دعوت شدید حتماً سر وقت در مهمانی حاضر شوید چراکه خلاف این رفتار نشان‌دهنده بی‌ادبی است. در این کشور خیلی اتفاق عجیبی نیست که مهمان تا لحظه آخر در ماشین خود می‌نشیند یا همان اطراف پرسه می‌زند تا زمان مهمانی برسد! پس زودتر از موعد هم در مهمانی حاضر نشوید.

 لباس مناسب و آراسته بپوشید. کفش خود را هنگام ورود به خانه یک سوئدی درآورید به خصوص در فصل زمستان که احترام شما به میزبان را می‌رساند. اگر برای صرف شام یا مناسبت‌های دیگر دعوت شدید، برای تشکر از زحمات میزبان یک هدیه کوچک با خود ببرید. هنگام غذا حتماً دست خود را روی میز بگذارید تا در معرض دید باشد، طبق آداب غذای اروپایی، چاقو را در دست راست و چنگال را در سمت چپ نگه دارید. قبل از میزبان شروع به خوردن غذا نکرده و تمام غذای خود را میل کنید، غذای اضافه در بشقاب نشانه بی‌ادبی است. سوئدی‌ها موضوع کار و خانه را از هم تفکیک کرده‌اند پس سر میز حرفی از کار نزنید. مرسوم است که در دیدار مجدد با میزبان، بگویید «tack för senast» یعنی «بابت مهمانی تشکر می‌کنم».

غذاهای سوئدی

کوفته (Meatball) یکی از معروف‌ترین غذاهای سوئدی است که با سیب‌زمینی و لینگن بری (Lingonberry) سرو شده و به عنوان غذای اصلی بسیاری از خانواده‌های این کشور شناخته می‌شود. یکی دیگر از غذاهای کلاسیک، ترشی شاه ماهی (pickled herring) است که در تمام مراسم‌ها از کریسمس گرفته تا عید پاک و جشن وسط تابستان حضور دارد. غذاهای دریایی به صورت تازه، دودی و ترشی (شاه ماهی، خرچنگ، سالمون و مارماهی)، گوشت‌های شکاری مانند گوشت گوزن و همچنین انواع توت‌ها از موارد رایج در غذاهای سوئدی هستند

 

مجمع ‌الجزایر استکهلم

بزرگترین مجمع الجزایر سوئد یا زنجیره ای از جزایر کوچک، دور پایتخت استکهلم توسعه یافته‌اند و این امکان را به مسافران میدهد که دسترسی راحتی به هزاران جزیره زیبا و بخش کوچکی از مناطقی که دارای سکنه هستند، داشته باشند. برای به حداکثر رساندن لذت تجربه خود می‌توانید کشتی‌های مسافربری که تور مجمع الجزایر را در تابستان به شما پیشنهاد می‌دهد، تجربه کنید و یا گردش در جزیره را امتحان کنید. بعضی از جزایر دست نخورده خانه حیوانات وحشی هستند و مکانی مناسب برای پیاده روی یا قایق رانی به شمار می‌روند. به این ترتیب، درحالیکه دیگران از مسافرخانه‌های زیبا، رستورانهای تجملی و خانه‌های چوبی زرد و قرمز اسکاندیناوی سخن می‌گویند، شما می‌توانید این تجربیات لذت ‌بخش را تجربه کنید. اگرچه شما در این منطقه احساس می‌کنید که مایل ها از شهر دور هستید ولی به راحتی می‌توانید از این جزایر سفری روزانه به استکهلم داشته باشید.

 

اسکانه

اسکانه که در منطقه جنوبی سوئد واقع شده است، شهری است که بر روی حاصل خیزترین خاک دنیا قرار گرفته است. زمینهای زراعی زیبا، جنگلها و دریاچه‌ها این مکان را زینت داده‌اند و تقریبا ۳۰۰ قلعه و باغ متعلق به قرون ۱۲ تا ۱۹ در آن قرار دارند. کشت زارهای محصولات کشاورزی، گلهای بی‌پایان دشت‌ها، افق گسترده و سواحل آرام این شهر بسیار وسوسه انگیز هستند. رستورانهای محلی نیز در این شهر سبزیجات و میوه‌های تازه کشت شد، گوشت غاز، مارماهی، قارچ و مارچوبه را به عنوان غذاهایی لذیذ سرو می‌کنند. پیشنهاد می‌کنیم که بعد از صرف غذا ، گردشی در قلعه سوفیرو (Sofiero Castle) و پیاده ‌روی در اسکانلدن تریل (Skåneleden Trail)  داشته باشید و به سفری ۱۰۰۰ کیلومتری در حومه شرقی شهر بپردازید و یا در مکان هایی که مجهز به تابلوهای راهنما هستند، دوچرخه سواری کنید.

 

 جاکموک (Jokkmokk)

جاکموک شهری رویایی در لاپلند، ایالت شمالی سوئد است که میتوانید در آنجا مسابقه گوزن‌ های شمالی را تماشا کنید، بازار زمستانی را ببینید و درباره گروهی محلی به نام “سامی” اطلاعات بدست بیاورید. بازار جاکموک بیش از ۴۰۰ سال قدمت دارد و هر سال در فوریه شروع به کار می‌کند. با وجود ارتفاع برف و دماهای دو رقمی زیر خط انجماد، بازار سنتی فرهنگ سامی را جشن می‌گیرد. پیشنهاد می‌کنیم که در این مکان از خوراک‌ های محلی بخورید، به گوزن های شمالی غذا بدهید و رقص محلی را در بازار تماشا کنید. همچنین به موزه آجته (Ájtte Museum) که فرهنگ عمیق سامی را نمایش می‌دهد، بروید. جاکموک نقطه اصلی برای دسترسی به ۴ پارک ملی در منطقه میراث جهانی لاپونیا است. در این شهر، انتظار دیدن روزهای تمام نشدنی تابستان یا تاریکی طولانی در زمستان را داشته باشید،  زیرا شهر در بالای مدار قطب شمال واقع شده است.

 

پارک ملی زیردریایی کوسترهیوت (Kosterhavet)

کوسترهیوت اولین پارک زیردریایی ملی سوئد است. این پارک ۴۵۰ کیلومتر مربعی شامل بیشترین تنوع به لحاظ زندگی دریایی است. پارک زیردریایی مورد بحث تقریبا ۲۰۰ نوع مختلف از حیوانات و گیاهان شامل صخره‌های مرجانی در اعماق آب را در برمی‌گیرد. این پارک در جزایر کستر در غرب سوئد واقع شده است و محلی برای زندگی کاستر وادرو جورد (Koster-Väderö Fjord) است. در تابستان توریست ها میتوانند در این پارک به شنا و غواصی و در دیگر زمان های سال به پیاده روی، ماهیگیری و دیدن پرنده ها بپردازند. میهمانان همچنین می‌توانند در کنار خوک های آبی یا گرازهای دریایی در زمانهای مشخصی از سال قایق رانی کنند.

 

آر (Åre)

دامنه های اسکی در شهر آر دارای امتیاز بالایی در جهان هستند. این شهر دارای طیف وسیعی از رستوران‌ها و مراکز خرید است و گزینه‌های تفریحی دیگری نیز در آن وجود دارند.اما، بیشتر توریست ها به دلیل شرایط مناسب اسکی به آنجا سفر میکنند. گفتنی است؛ آرسکوتان (Åreskutan) عمودی ترین نقطه شمال اروپاست و در طول ماههای تاریک زمستان، مسافران می‌توانند از سفر در شب های روشن لذت ببرند و همچنین نگاهی مختصر به شفق شمالی بیاندازند. برای آنهایی که دنبال ماجراجویی بیشتری هستند نیز سیاحتی اکتشافی در برف که چند روز یا چند ساعت به طول می‌انجامد، پیشنهاد می‌شود.

 

ویسبی (Visby)، جزیره گاتلند (Gotland)

ویسبی شهر محصور قرون وسطایی است که “مروارید دریای بالتیک” نامیده می شود و به عنوان شهر میراث جهانی یونسکو اعتبار خوبی به شهر قدیمی وایکینگ ها (Viking)  میدهد. ویسبی شهری تبلیغاتی مسلح در شمال اروپاست که بسیار خوب نگه داشته شده است و طبق گفته یونسکو، دیوارهایش ۷۰۰ سال قدمت تاریخی دارد. این شهر عجیب که با رزهای وحشی و خرابه‌های چند صد ساله پوشیده شده است، زندگی مدرن و ساده اسکاندیناویای امروز را پذیرفته است. در این شهر، خانه‌های مجلل و چوبی ۱۰۰ ساله در کنار خیابانهای پرپیچ و خم سنگفرش شده قرار دارند. نیازی به نگرانی درباره تمام شدن خرابه های دیدنی نیست، چرا که گاتلند ۹۰ کلیسا را در خود جای داده است که بیشتر آنها قبل از قرن ۱۲ ساخته شدهاند.

 

پارک ملی آبیسکو (Abisko)

پارک ملی آبیسکو که در شمال لاپلند (Lapland)  واقع شده است، مکان اصلی برای برپا کردن اردوگاه و کاوش درباره شفق قطبی است. همچنین، ایستگاه آسمان سپیده دم(Aurora Sky Station on Mount)   در کوه نولجا (Nuolja) ، کوهی که ۹۰۰ متر بالاتر از سطح دریا در منطقه ای خیلی سیاه قرار دارد و یکی از بهترین مناظر دیدنی دنیاست. در تابستان، توریست ها میتوانند در جنگل ها به پیاده روی بپردازند، در میان ترولسجون (Trollsjön)  که تمیزترین دریاچه در سوئد است، راه بروند و غارنوردی کنند. حتی در زمستان هم مسافران میتوانند از زیبایی‌های طبیعت بهره ببرند و مثلاً، امکان اسکی در این منطقه وجود دارد. مکتشفان جاه طلب میتوانند سورتمه سگها را امتحان کنند و یا مکانی برای گرفتن ماهی یخی پیدا کنند. پیشنهاد می‌کنیم، شب را در ایستگاه کوه آبیسکو که یک خانه کوهستانی است که از یک قرن پیش مورد استفاده قرار گرفته، بگذرانید.

 

جوگاردن (Djurgården)

جوگاردن جزیره ای است که کمی از مرکز استکهلم دورتر است. این پارک جزیره‌ای با مکانهای سبز، موزه ها و دیگر گزینه های تفریحی پرشده است. در آبریز جوگاردانسبران (Djurgårdsbrunncanal)  قدم بزنید و یا از چند تا از بهترین جاذبههای توریستی مانند موزه آبا (The Abba Museum)، موزه اتنوگرافی (The Museum of Ethnography)، موزه وسا (The Vasa Museum)، موزه و باغ وحش روباز، پارک تفریحی و دیگر امکانات استکهلم لذت ببرید. این جزیره همچنین برای کسانی که اهل خوردن غذاهای خوشمزه هستند و آنهایی که نیازمند فیکا (اصطلاحی سوئدی برای زمان قهوه) می‌باشند، تعداد بسیار زیادی از رستورانها وکافه‌ها را پیشنهاد میکند. اگرچه، این جزیره بسیار کوچک است، ولی چیزهای زیادی برای مشغول کردن مسافران دارد و توریست‌ها به راحتی میتوانند یک روز کامل را در آنجا بگذرانند.

 

آبریز گوتا The Göta Canal

کانال گوتا، راه آبی ۱۹۰ کیلومتری که در قرن ۱۹ ساخته شده است را میتوان بهترین شاهکار مهندسی سوئد نامید. این آبریز، استکهلم را که در شمال سوئد قرار دارد به گوتنبرگ در جنوب غربی این کشور متصل میکند. همراه این آبریز ۴۷ پل و ۵۸ سد متحرک قرار دارد. در این کانال می‌توان از سواری آرام ‌بخش در کشتی مسافربری لذت برد و یا قایقی اجاره کرد و تور گردشگری خود را اداره نمود. افرادی که قایقرانی بلد نیستند و یا دنبال راهی ارزانتر برای دیدن مناطق بومی بی نظیر این کانال هستند، می‌توانند از دوچرخه ‌های همراه با راهنما برای منطقه آبریز استفاده کنند.  مهم اینکه؛ ان آبریز از ماه می تا سپتامر آماده پذیرایی از توریست ها است.

 

سیگتونا (Sigtuna)

پیشنهاد می‌کنیم که تفرجی تاریخی در سیگتونا که قدیمی ترین شهر سوئد است، داشته باشید. سیگتونا، شهری باصفا است که در دریاچه مالارن دراوپلاند (Lake Mälaren in Uppland) در شمال استکهلم واقع شده و در زمان وایکینگ ها حدود سال ۹۸۰ بعد از میلاد مسیح کشف شد. این شهر با وجود اندازه کوچکش، به دلیل اهمیت تاریخی‌ که دارد  هنوز هم شهری پذیرفته شده در میان توریست‌ها به شمار می‌رود. مرکز این شهر قرون وسطایی با مغازه‌های هنری، رستورانهای محلی، کافه های فریبنده و مغازه های لباس ‌فروشی پر شده است. گردش در کلیساهای قرون وسطایی، خرابه ها و سنگ های طلسم شده اطراف این شهر را فراموش نکنید. کلیسای مریم مقدس ساختمانی آجری است که به سبک معماری گوتیک ساخته شده است و مکانی مناسب برای شروع سفرتان در این شهر به شمار می‌رود.

 

 • فرم آنلاین درخواست روادید(در صورتی که متقاضی کمتر از 18 سال باشد این فرم
 • باید توسط قیم قانونی فرد امضا شود.)
 • گذرنامه باید حداقل ۶ ماه اعتبار و ۲ صفحه خالی داشته باشد
 • یک عکس رنگی 3.5*4.5
 • بلیط رفت و برگشت رزرو شده
 • اصل و کپی بیمه مسافرتی، به مبلغ ۳۰ هزار یورو
 • مدارک شغلی مانند گواهی سابقه بیمه تأمین اجتماعی، معرفی‌نامه کارفرما، فیش حقوق
 • ارائه کپی ترجمه‌شده دفترچه بیمه کارگران
 • ارئه کپی اساسنامه و روزنامه رسمی برای کارفرمایان
 • ارائه ترجمه رسمی حکم استخدامی و حکم مرخصی برای کارگران
 • ارائه معرفی‌نامه دانشگاه و ترجمه رسمی کارت دانشجویی برای دانشجویان
 • ارائه موافقت‌نامه والدین و معرفی‌نامه مدرسه برای دانش‌آموزان
 • ارائه موافقت‌نامه محضری برای افراد زیر ۱۸ سال
 • ارائه پرشون بویس (اطلاعات فردی که شخص مقیم سوئد تهیه می‌کند) شخص دعوت‌کننده که ۱ ماه بیشتر از زمان صدور آن سپری نشده باشد
 • ارائه گواهی گردش مالی سه ماهه به‌صورت ارزی و لاتین
 • فیش حقوقی سه ماهه
 • ارائه گواهی رسمی در صورت داشتن اسپانسر
 • اصل گذرنامه ها و کپی صفحات آن 
 • اسناد ملکی و مالی 
 • هزینه دریافت وقت مصاحبه به صورت اینترنتی پرداخت شود.
 • همان‌طور که گفتیم، برای دریافت ویزای توریستی سوئد باید از سفارت سوئد در تهران وقت مصاحبه گرفته شود که گویا مدتی است وقت تلفنی نمی‌دهند؛ مگر این‌که به دلیل موضوعی ضروری و پراهمیت، مثلا برای شرکت در مراسم سوگواری دوستان و آشنایان باشد.

برای درخواست ویزا، افراد بزرگسال با مبلغی معادل ۶۰ یورو به سفارت بپردازند، برای افراد ۶ تا ۱۲ سال به ازای هر نفر ۳۵ یورو دریافت می‌شود و برای افراد کمتر از ۶ سال هزینه‌ای دریافت نمی‌شود. 

 

 

تعیین وقت سفارت سوئد، توسط کنسولگری همین کشور در ایران انجام می‌شود. فرم درخواست ویزای این کشور به صورت آنلاین تکمیل شده و حتی شما باید هزینه ویزای خود را نیز در همین سایت پرداخت کنید. ۶۰ روز پس از ارائه درخواست می‌توانید در سفارت این کشور حضور داشته باشید اما اگر می‌خواهید وقت سفارت شما کمتر از ۲ ماه باشد، می‌توانید با ارائه مدرک به سفارت سوئد در تهران ایمیلی ارسال کنید تا در مدت زمان کمتری در سفارت این کشور حضور داشته باشید. وقت سفارت سوئد مصاحبه ندارد و شما فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری به سفارت این کشور مراجعه می‌کنید.

مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ

همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


میلاد قربانی
در مورد چگونگی اخذ ویزای شینگن

مشاور مهاجرت و ویزا:

لطفا با بخش مشاوره حضوری اویزا وان پلاس تماس گرفته تا مدارک و مراحل دریافت ویزای شینگن خدمتتان ارائه گردد